Son Dakika Haberleri: En Sağlıksız İçecek Milkshake

En Sağlıksız İçecek Milkshake

4 yıl önce

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Bir de kola gibi milkshake gibi içeceklerin aksine sağlıklı günler geçirmenize katkıda bulunacak olan içecekler bulunuyor. İşte bunlardan bazıları;
12
Sebze suyu: Beslenmenize güçlü bitki bazlı besinler eklemenin en iyi yolu sebze suyu içmektir. Domates suyundaki likopen prostat kanseri riskini azaltıyor. Pancar suyu ise açlığınızı kontrol eden liflerle doludur. Tipik bir meyve suyuna oranla sebze suyunda daha az şeker ve kalori bulunuyor. Ancak sebze suyundaki sodyuma dikkat edin. Sodyum oranları az olanları tercih edin.
13
Portakal suyu: Kahvaltının temel besin maddelerinden biri olan portakal suyu C vitaminiyle doludur. Bağışıklığınızı destekleyen portakal genellikle kemikleri güçlendiren kalsiyum ve D vitaminiyle kuvvetlendirilir. Tatlandırılmamış portakal suyunda kiraz veya üzüm suyuna göre daha az kalori bulunur.
14
Meyve kokteyli: Bu ürünlerin çoğunda az miktarda gerçek meyve suyu bulunuyor. Bunların temel içeriği su ve yüksek fruktozlu mısır şurubudur. Bu içecekler birçok alkolsüz içeceğe benziyor, kalori ve şeker bakımından zengin, besin değeri açısından fakirdir. Araştırmalara göre şekerli meyve içecekleri çocuklar için obezite ve obeziteye bağlı sağlık problemlerine yol açıyor. Uzmanlar bu tür içecekleri sulandırmanızı öneriyorlar.
15
Yüzde 100 meyve suyu: En iyi seçenek hiç tatlandırıcı eklenmemiş olan yüzde 100 meyve suyudur. Bunlar vitamin ile hastalıklarla savaşan antioksidanlarla doludur. Problem ise meyve suyunun doğal olarak fazla şeker ve kalori içermesidir. Bir kase saf elma suyu bazı şekerlemeler kadar çok şeker içerebilir. Bu nedenle birçok beslenme uzmanı günde sadece 1 bardak meyve suyu içmenizi öneriyor.
16
Nar suyu: Her gün sadece bir bardak meyve suyu içecekseniz, bunun en yararlı olmasını sağlayabilirsiniz. Nar suyu besleyici meyve suyu listesinin başında yer alır. Şeker ve kalori açısından zengin olan nar suyunda yüksek dozda antioksidan vardır. Bu maddeler beyin fonksiyonlarınızı korur ve kanserden sizi korur. Bir araştırmaya göre, günde 225 gram nar suyu içmek prostat kanserinin tekrarlamasını azaltıyor.
17
Nar suyu: Her gün sadece bir bardak meyve suyu içecekseniz, bunun en yararlı olmasını sağlayabilirsiniz. Nar suyu besleyici meyve suyu listesinin başında yer alır. Şeker ve kalori açısından zengin olan nar suyunda yüksek dozda antioksidan vardır. Bu maddeler beyin fonksiyonlarınızı korur ve kanserden sizi korur. Bir araştırmaya göre, günde 225 gram nar suyu içmek prostat kanserinin tekrarlamasını azaltıyor.
18
Acai Berry suyu: Araştırmacılar acai berry suyunun sağlığa faydaları araştırmaya başladılar. İlk yapılan araştırmalar oldukça umut verici. Acai meyvesinin posasında çilekten, yaban mersininden, kızılcıktan ve böğürtlenden daha fazla antioksidan olduğu belirlendi.
19
Kiraz suyu: Kirazda da bol miktarda bulunan antioksidanların yanında kiraz suyu anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bir araştırmaya göre, egzersizden önce ve sonra kiraz suyu içmek egzersize bağlı kas ağrılarını azaltabiliyor.
20
Kırmızı üzüm suyu: Kırmızı üzümün içinde flanavoidler ve resveratrol isimli antioksidanlar bulunuyor. Bu nedenle kırmızı üzümün suyunu içmelisiniz. Çünkü çekirdekleri, kabuğu ve posasını bir arada tüketirsiniz. Çekirdeklerini çıkarıp meyvesini yerseniz çekirdeklerinde gizli olan besinleri kaçırırsınız.
21
Kuru erik suyu: Yaşlı insanlar, kuru erik suyu kabızlığı iyileştirmek için öneriyor. Eriğin içinde bol miktarda lif bulunduğu ve sorbitol isimli doğal bir müshil içerdiği için kabızlık için faydalı olduğu açıklandı. Fakat eriğin faydaları bununla sınırlı değil. Kuru erik kompostosu antioksidan, demir ve potasyumla doludur.
22
Kefir: Fermente süt kullanılarak laktik asit fermantasyonu sonucu elde edilen bir içecektir. Kefirin keskin asit tadı ve mayamsız lezzesi mayaların ürettiği karbondioksitten kaynaklanmaktadır. Kefirin yararlarına gelecek olursak; Sindirim sistemi güçlendirir, Vücuda giren zararlı toksinleri yok eden maddeleri üretir, Bağışıklığı güçlendirir, Sindirim sistemini enfeksiyonlardan korur, Kanser karşıtı özelliği vardır, Kolesterol düşürücü etki gösterir, Çocuklarda kabızlık ve ishal döngüsünün sürekli görüldüğü bir çeşit hastalık olan irritabl barsak semptomlarının kontrolünde yarar sağlar, Gebelikte kullanımı anne ve bebekte obeziteyi engeller.
23
Çocuklar ve meyve suyu: Çocukların çoğu meyve suyunu sever. 6 yaşından küçük çocuklar için günde 115 ile 170 gram meyve suyunun yeterli olduğu belirtiliyor. 7 ile 18 arası çocuklar için ise 225 ile 340 gram meyve suyu öneriliyor.


Haber Yayın Tarihi: 01.01.2016 08:23 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Tepki toplayan Aşk Adası yarışmasında sular durulmuyor! Yorgan altı sahnesi tartışma yarattı Bu caminin 557 yıldır çatısı yok! "Cuma namazlarında yağmur yağmıyor" Banyo yaptığı suyu 30 dolara satışa çıkaran fenomenin hesabı kapatıldı Ameliyat masasında rahmi alınırken uyandı: İçimi kazıyorlardı, ölmek istedim! Uzmanlardan olay iddia: Yakın zamanda cinsel ilişki robotları aramızda yürüyecek