En Soğuk 10 Tatil Rotası - Son Dakika

En Soğuk 10 Tatil Rotası

08.08.2017 16:43

Ülke olarak sıcak ve nemli havadan şikayetçi olduğumuz bugünlerde akıllara gelen ilk tatil seçeneği deniz, kum, güneş üçlüsü oluyor. Ancak tek seçenek bu değil. Binlerce turist her yıl, bunaltıcı sıcakların etkisinden uzaklaşmak için soğuk iklimlere doğru yol alıyor. İşte insanların sıcaklardan kaçıp gittiği dünyanın en soğuk 10 tatil rotası...

1
Barrow, Alaska

Barrow, Alaska</p><p>

Ortalama sıcaklığın -20 derece olduğu Barrow, Alaska'da bir kent.

Etrafından birçok buzulun da yer aldığı Barrow, neredeyse yıl boyu artılı dereceleri pek göremiyor.

2
Antartika
Antartika

Bilimsel araştırmalar yapmak üzere bölgede bulunanlar dışında yerleşimin bulunmadığı kıtaya son dönemlerde turistik geziler de düzenlenmeye başladı. Ancak ulaşımın zorluğu bu tip bir gezinin biraz pahalıya mal olmasına yol açıyor.

3
Chamonix, Fransa
Chamonix, Fransa

Avrupa'nın en yüksek dağı olan Mont Blanc'ın zirvesine yakın bir konuma sahip olan Chamonix kasabası özellikle kış sporları sevenlerin favori yerlerinden. Dağ sporlarında önemli bir yere sahip olan kasabaya her yıl binlerce turist geliyor.

4
Harbin, Çin
Harbin, Çin

Çin'in en soğuk kenti olan Harbin'de yılın önemli bir bölümünde sıcaklıklar -30 derecenin üzerine çıkmıyor. Harbin bu özelliğini avantaja çevirmek için bir süredir buz festivaline ev sahipliği yapmakta. Festival için dünyanın değişik yerlerinden turistlerin kente gelmeye başlamasıyla zamanla buz festivalinin yanında ışık gösterileri ve benzeri etkinlikler de eklendi.

5
Buz Hotel, İsveç
Buz Hotel, İsveç

İsveç'in kuzeyinde yer alan Buz Hotel'e özellikle balayı çiftleri rağbet gösteriyor. Aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyin buzla kaplı olduğu otelde havalardaki mevsimsel ısınmalar tehlike yaratabiliyor.

6
International Falls, ABD
International Falls, ABD

Minnesota'da bulunan International Falls, Yılın büyük bölümünde donmuş bir vaziyette. Bu haliyle de bir görsel şölen sunan bölge çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor.

7
Los Glaciares, Arjantin
Los Glaciares, Arjantin

Milli Park statüsünde olan bölge görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Koruma altında olan bölgede yapılaşma kesinlikle yasak. Dolayısıyla bölgeyi görebilmek için Ülkenin en güneyine doğru bir yolculuğa katlanmak zorundasınız.

8
Oymyakon, Rusya
Oymyakon, Rusya

Burası dünyanın en soğuk yerleşim yeri diyebiliriz. Ortalama sıcaklığın -45 derece olduğu Oymyakon'da özellikle kışın sokağa çıkmak bile neredeyse imkansız bir hale geliyor.

9
Perm, Rusya
Perm, Rusya

Yazın ortasında bile kışı aratmayan soğuklara sahip olan Perm, mağaralarıyla da biliniyor.

10
Yakutsk, Rusya
Yakutsk, Rusya

Rusya'nın Yakutsk Özerk Bölgesi'nin başkenti olan Yakutsk aynı zamanda dünyanın en soğuk kentlerinden de biri. Kenti ikiye ayıran Lena nehri yılın büyük bölümünde donmuş bir vaziyette.

Son Dakika En Soğuk 10 Tatil Rotası - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

18 yaşındaki modele sahte ajans şoku! Kamera karşısında soyunmasını istediler Katıldığı programı terk etmesiyle gündem olan Şevval Şahin'in estetiksiz hali yeniden dillere düştü Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti