En Yüksek Maaşlı 10 Meslek - Son Dakika

En Yüksek Maaşlı 10 Meslek

30.03.2015 12:51

1
Dünyaca ünlü kariyer araştırma kurumu olan CareerCast, 2014'ün en yüksek getiriye sahip mesleklerini açıkladı. Bu sıralamayı çevresel faktörler ve fiziki şartlara göre yaptığını biliyoruz. Bu mesleklere bakarak “Türkiye'de bu kazançları elde etmek mümkün değil!” şeklinde düşünebilirsiniz. Ama gelecek ve dünya göz önüne alındığı zaman bu mesleklerin her daim karnınızı doyuracak meslekler olduğunu unutmamanız gerekir.

2
Meslek seçimi demek büyük stres demek. Geleceğini buna göre şekillendirmek ve mezun olduktan sonra iş bulabilmek büyük sorunlardan birisi olarak görülmektedir.

3
Geçtiğimiz günlerde sizlere Türkiye'nin illere göre işsizlik oranı hakkında bilgiler vermiştik. Bu konu üzerinde fazlaca durduğumuz zaman istihdam ve meslek seçimi konusunu irdelemek gerekir. Gerçekten derin konulardan olan bu iki konu üzerine yapılan milyonlarca tartışma okuyabilirsiniz.

4
Gelelim, yüksek maaşlı 2014 mesleklerine;

10.Kadrolu Üniversite Profesörü

Yıllık Maaşı: 68,970 Dolar

Her ne kadar zorlu bir süreçten geçerek bu pozisyona sahip olabiliyorsanız da, her zaman kutsal bir meslek olan eğitimcilik buna değer. 2022 yılına kadar bu meslekte % 19 oranında bir büyüme bekleniyor. Liseden sonra alınan eğitimler ve üniversitede koyulan hedefler kariyerin profesörlük yönünde ilerlemesi adına büyük bir önem taşıyor.

5
9.Odyolog Yıllık Maaşı: 69,720 Dolar OdyologOdyolog ismi belki yabancı gelebilir size. Hemen açıklayalım, işitme ve denge sorunu yaşayan hastaların tedavisinden sorumludurlar.

6
2022 yılına kadar % 34 oranında bir büyüme gerçekleşeceği ve yüksek bir talep doğacağı söyleniyor. Son birkaç yıldır gelişme gösteren işitme cihazı teknolojisi gelişmeye devam ettikçe daha büyük fırsatların doğacağı da düşünülüyor.

7
8.Konuşma Patologu

Yıllık Maaşı: 69,870 Dolar

Konuşma Patologuİletişimsel bozuklukların giderilmesi alanında faaliyet gösteren konuşma patologlarının da, geniş bir alanı kapsayan meslekleri var. Hemen her yaş grubundan hastası olabilecek bu meslek için 2022 yılına kadar % 19 oranında büyüme bekleniyor.

8
7.Dişçi

Yıllık Maaşı: 70,210 Dolar

Dişçi2022 yılına kadar % 33 oranında bir büyüme daha beklenen dişçilik mesleği her daim önemli meslekler arasında yer almıştır. Önemli olan ise alanında yetenekli olmaktır. Rekabetin yüksek olduğu bu meslekle ilgileniyorsanız, esnek çalışma saatlerini kabul etmelisiniz.

9
6.Mesleki Terapist

Yıllık Maaşı: 75,400 Dolar

Mesleki TerapistMesleki terapistler, hastalanan ve yaralanan çalışanın rehabilitasyon aşamasını hızlandırma işiyle ilgilenmektedir. 2022 yılına kadar % 29 oranında bir büyüme daha beklenen bu mesleğin eğitimleri de ciddi eğitimleri içermektedir. Hastaların günlük faaliyetlerine hızlı bir şekilde dönmelerini sağlamalarının ne kadar önemli olduğunu tahmin edebilirsiniz.

10
5.İstatistikçi

Yıllık Maaşı: 75,560 Dolar

İstatistikçiİstatistiksel analizlere sanayinin birçok alanında gün geçtikçe artan bir önem veriyor ve bu nedenle de istatistikçilere olan talep artıyor. 2022 yılına kadar % 27 oranında bir büyüme bekleniyor.

11
4.Bilgisayar Sistemleri Analisti

Yıllık Maaşı: 79,680 Dolar

Bilgisayar Sistemleri Analisti2022 yılına kadar % 25 oranında bir büyüme daha beklenen bu meslekte, yazılım mühendisliği gibi 21. yüzyılın en iyi iş fikirlerinden. Ağ yönetimi iş uygulamalarının en önemli parçalarından. Şirket ve kurumların dijital formatlar içerisinde dosyalarını aktarmalarının, önümüzdeki yıllarda daha da yükseleceği öngörülüyor.

12
3.Yazılım Mühendisi

Yıllık Maaşı: 93,350 Dolar

Yazılım Mühendisi2022 yılı beklentilerine göre yazılım mühendisliği alanında büyüme % 22 oranında. Dünyanın teknoloji anlamında geldiği nokta bir yana bilgisayar teknolojisinin gelmiş olduğu nokta bu mesleğin ne kadar değerli olduğunu göz önüne seriyor. 21. yüzyılın en iyi iş fikirleri arasında yer alıyor ve bilgi, bilgisayar teknolojilerinin gelişmeye devam etmesi bu mesleğin yıldızını daha da parlatıyor.

13
2.Sigorta Uzmanı

Yıllık Maaşı: 93,680 Dolar

Sigorta Uzmanıİkinci sırada yer alan sigorta uzmanlığı, 2022 yılı öngörülerine göre % 26 oranında daha büyüyecek. Ödüllendirici meslekler diye nitelendiriliyor ve iş bulma olanağı yüksek meslekler arasında yer alıyor. Sigorta uzmanlığı alanında kariyerin ne kadar zor olduğu söylense de, sigorta pazarının gün geçtikçe büyümesi, bu mesleği daha da değerli yapıyor.

14
1.Matematikçi

Yıllık Maaşı: 101,360 Dolar

MatematikçiCareerCast sıralamasına göre matematikçiler ilk sırada yer alıyor. Yıllık kazançları ise 101,360 dolar. 2022 kriterlerine göre büyüme beklentisi ise % 23. Matematik alanının kariyer anlamında gerçekten kilit noktalardan birisi oldu düşünülüyor. Gelecek göz önüne alındığında ise matematik alanının daha da değerleneceğine yönelik bakış açıları var.

15
Para kazanmak için dünya üzerinde seçilebilecek en garip meslekleri sizler için derledik.

16
Balıkesir Bandırma'da Okan Kavlak (29), az sayıda kişinin yaptığı bir mesleğe sahip.

17
'Seksörlük' olarak adlandırılan işi yapan Kavlak, yumurtadan çıktıktan bir saat sonra civcivlerin cinsiyetini tespit ediyor. Kavlak'ın aylık geliri ise 12 bin lira.

18
Asıl mesleği bankacılık olan Okan Kavlak, seksörlüğü tercih ettiğini söyledi. Bu işi Türkiye'de 17-18 kişinin, dünyada ise en fazla 200 kişinin yaptığını belirtti.

19
Son Yemek Teslimatı: Yemek siparişiniz, en son ölüm cezasına çarptırılan kişinin istediği son yemek olarak gelir.

20
Japon özür dileme servisi: Japonyadaki bazı şirketler sizin için birinden özür dileyecek temsilciler gönderiyor.

21

Las Vegas Akşamdan Kalma Otobüsü:

22
Bu damardan sıvı takviyesi ve bulantı geçirici haplarla gerçekten akşamdan kalmalar için yapılan bir iyileştirme servisi.

23
“Resmi İrlanda toprağı” satmak: Gerçek İrlanda toprağı almak isteyenlere...

24
Japon Balığı Kiralama: İş gezisi sırasında yalnız mı hissediyorsunuz? Bu şirket yalnızlığınızı atlatmak için size Japon balığı kiralıyor.

25
Japon Kulak Kiri Temizleme Salonları: Evet böyle bir fetiş var!

26
Yılan Masajı: Evet, yılanlar da masaj yapabilir...

27
Yılan Masajı: Evet, yılanlar da masaj yapabilir...

28
Kiralık Büyükanne: Avustralya'da büyükanne kiralayabilirsiniz.

29
Kişiye Özel Takipçi Paparazzi: Ünlü gibi mi görünmek istiyorsunuz? Bu servis hem para avcısı kadınları kendinize çekmek hem de karizmanızı arttırmak için tam size göre.

30
Bisiklet Tahnitçiliği: Sadece hayvan mı doldurulur? Odanızın duvarını geyik kafası yerine bisiklet kafası da süsleyebilir. İngiliz sanatçı Regan Appleton odanıza asmanız için alışılmadık doldurma nesneler tasarlıyor.

31
İnsan heykeller: Yabancı ülkelerin sokaklarında görmeye alışık olduğumuz insan heykeller var.

32
Üstelik saatte 100 dolara kadar para kazanıyorlar.

33
Tavuk çiftliği kiralama: Kümes hayvanlarla yakınlığınızı ölçmek için kaçırılmayacak bir fırsat.

34
Küllerden Portelere: Kocanız öldü ve onu krematoryumda yaktırdınız mı? Neden külleriyle kocanızın portesini yaptırmayasınız?

35
Hakali Kaktüs Masajı: Yılanlar içinizi açmadıysa kaktüs masajını deneyin.

36
Üstelik haftada sadece bir kaç saatinizi harcayacağınız bu işten ayda 100-150 dolar kazanabilirsiniz.

37
Bu sayede saatte 50-60 dolar kazanmak mümkün.

38
Testler sonucunda olumlu sonuca ulaşırsanız erkekler her örnek için 50-200, kadınlar ise yumurta başına 6000-8000 dolar kazanabiliyor.

39
Vücut reklamı: Bazı markalar billboardların yeterince etkili olmadığını düşünmüş olacak ki insanları reklam alanı olarak görmek istemiş. Markanın logosu veya internet adresini geçici dövme olarak vücudunuzda taşımak ve aylık 100-5000 dolar arasında bir para kazanmak ister miydiniz?

40
Gizli müşteri: Size verilen bir miktar parayla belirli mağazalara girip alışveriş yapacak üstüne bir de para kazanacaksınız desek pek çok kadının aklını çelmiş olabiliriz.

41
Sperm veya yumurta bağışçısı: Çocuk sahibi olmak isteyip yeterli kalitede yumurta veya sperme sahip olmayanların tercih ettiği bankalara bağışta bulunarak tahmin ettiğinizden daha fazla para kazanabilirsiniz.

42
Ruj falı: Sosyetik ünlülerin katıldığı partilerde ruj izinden kişilik analizi yapabilirsiniz. Müşteriniz dudağına ruj sürdükten sonra bir kağıda dudağının izini çıkaracak ve siz de bu izden karşınızdakinin karakterini ve geleceğini okuyacaksınız.

Son Dakika En Yüksek Maaşlı 10 Meslek - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500
Advertisement