Endonezya'da Nesli Tükenmekte Olan Maymunu Yiyorlar! - Son Dakika

Endonezya'da Nesli Tükenmekte Olan Maymunu Yiyorlar!

3 yıl önce

Endonezya'nın Sulawesi köy pazarlarında egzotik hayvanlar yemek için pazarlarda satılıyor. Satılan hayvanların içerisinde nesli tükenmekte olan Macaca Nigra cinsi maymun da var.

1
Endonezya'nın kuzeydoğusundaki yanardağlar ve yoğun ormanların ortasında yaşayan Macaca Nigra maymunları, pazarcılar tarafından yenilmek için avlanıyor.

2
Yetkililer ve aktivistler ise Sulawesi'ndeki köylüleri, yerli halkın yediği nesli tükenmekte olan bu maymunların tüketilmesine son vermeye ikna etmeye çalışıyor.

3
Primatayı (iri beyinli, yüksek memeliler) korumak için kampanyalar yürüten Yunita Siwi, AFP'ye verdiği demeçte, "Bazı macak türlerinin küçülen yaşam alanı nedeniyle yok olmasıyla yüz yüze. İnsanlar maymunları yiyor." dedi.

4
Bir müşteri, Kuzey Sulawesi'ndeki Tomohon pazarında tüylü bir siyah macak maymunu tutuyor.
Bir müşteri, Kuzey Sulawesindeki Tomohon pazarında tüylü bir siyah macak maymunu tutuyor.
5
6
7
8
9
10

Haber Yayın Tarihi: 03.04.2017 12:57 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

8. kattan düşen kadın ayağa kalkıp yürümeye devam etti Dünya alarmda! Virüsün sıfır noktasından korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor Kendi ölümünü bilen kahin Nostradamus, koranavirüsü de bildi! İşte tüyleri diken diken eden kehanetleri Bu şehirde her gün onlarca insan cinayete kurban gidiyor! İşte dünyanın en tehlikeli 10 yeri Oğulları uyardı ama dinlemedi! Yaşlı kadın internetten tanıştığı 35 yaşındaki sevgilisiyle evleniyor

Son Dakika Haberleri