Endonezya'da Ölümler Artıyor - Son Dakika

Endonezya'da Ölümler Artıyor

05.11.2010 14:51

1
Endonezya'da geçen hafta faaliyete geçen Merapi yanardağında dün meydana gelen son patlamayla ölü sayının 102'ye çıktığı bildirildi.

2
Merapi'nin faaliyete başladığı 26 Ekimden bu yana 102 kişinin ölümüne neden olduğunu belirten yetkililer, ayrıca hastaneye kaldırılan 60'tan fazla kişinin ağır düzeyde yanık teşhisiyle tedavi altına alındıklarını belirttiler.

3
Volkanbilimciler, püskürtmenin neden olduğu hızla hareket eden aşırı derecede sıcak gaz ve ince taneli küllerden meydan gelen kızgın bulutların volkanın eteğinde yer alan evlere ulaşıp ölü sayısının artmasına neden olduğunu ifade ettiler.

4
Bu durum karşısında, yardım ekipleri, volkanın etrafındaki tahliye alanını 15 kilometreden 20 kilometreye çıkardıklarını ilan ettiler.

5
Konik şekli ve Endonezya'nın Cava adasının merkezi ile Yogyakarta kentinin arasında bulunan, 2 bin 900 metre yüksekliğindeki Merapi yanardağı, Endonezya'nın en aktif ve en tehlikeli volkanı olarak tanınıyor.

6
Yogyakarta şehrine çok yakın olan ve ismi 'ateş dağı' anlamına gelen Merapi'nin eteklerinde binlerce insan yaşıyor.
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Endonezya'da Ölümler Artıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement