Endonezya'da Yanardağ Alarmı! - Son Dakika

Endonezya'da Yanardağ Alarmı!

1
Endonezya'nın Java Adası Merapi Dağındaki Volkanın Alev Püskürmeye Başladı.
2
Endonezya'nın Java adası Merapi dağındaki volkanın alev püskürmeye başlaması ile etrafa yayılan sıcak küllerden 20 kişinin yaralandığı bildirildi. Endonezyalı bilim adamları dün volkanın patlayacağı uyarısında bulunması ile yanardağ etrafındaki köyler tahliye edilmişti.

3
Endonezya'nın Java adasındaki Merapi volkanının patlaması sonucu 20'ye yakın kişinin sıcak küllerden yaralandığı ifade edildi. Bölgedeki en üst düzey volkan bilimci Subandriyo, volkanın alacakaranlıktan hemen önce püskürmeye başladığını aktardı.

4
Endonezya makamları, dün bilim adamlarının uyarısı üzerine Merapi volkanı çevresindeki köyleri tahliye etmeye başlamıştı. Yerel makamlar, 13 kişinin tahliye edilerek oluşturulan güvenli kamplara yerleştirildiğini kaydediyor. Yanardağın bugün de patlaması ile Merapi çevresinde geniş bir güvenlik şeridi oluşturdu.

5
En son 2006'da Merapi volkanında meydana gelen sarsıntılar ve dağdan yuvarlanan taşlar sonucu 2 kişi ölmüştü. 1994'de ise Merapi volkanının püskürmesi sonucu 60 kişi yaşamını yitirirken, 1930'dan bu yanan aynı volkan bin 300 can aldı.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Haber Yayın Tarihi: 26.10.2010 16:25

Son Dakika Endonezya'da Yanardağ Alarmı! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

TV yıldızı Megan Barton Hanson 'Sizin gözünüzde nasıl göründüğümü merak ediyorum' diyerek çıplak pozunu paylaştı Çocuk kanalında büyük rezalet: Yetişkinler çocukların önünde soyundu Doğanın aşka düşmüş hali! Kalpli pembe göle dönüşen 2 bin yıllık antik liman hayranlık uyandırıyor Ayasofya'nın 16 yıllık tatlı bekçisi Gli'den kötü haber! Ayrı bir odada bakılacak Aldatıldığını düşünen kadın, sevgilisine 'Umarım annen canlı yanmayı seviyordur' mesajını attıktan sonra evi ateşe verdi