Son Dakika Haberleri: Enkazda asılı kalan 7 aylık kardeşini böyle kurtarmıştı! Acı haber geldi

Enkazda asılı kalan 7 aylık kardeşini böyle kurtarmıştı! Acı haber geldi

4 ay önce

Suriye Eriha bölgesindeki bombardımanın ardından 5 yaşındaki Riham'ın, 7 aylık kardeşini molozların arasından kurtarma anı dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Riham, 7 aylık kardeşini kurtardı ama kendisi hayatını kaybetti...

1
5 yaşındaki kız çocuğu Riham'ın, 24 Temmuz günü sabah uyandığında tek düşüncesi kardeşleriyle oynamaktı. Ailenin büyük kızıydı ama 5 yaşındaydı. Bir anda bombalar yağmaya başladı gökyüzünden Esad ve Rusya'ya ait. Annesi ve babası evin içinde koşturmaya başladıklarında bulundukları oda paramparça olmuştu bile. Ve o an, minicik yüreğiyle 5 yaşındaki Riham'ın aklından geçen tek şey 7 aylık minik kardeşi Tuqa'yı koruyabilmekti.
2
Kardeşinin kıyafeti bir demire takılmıştı ve aşağıya her an düşebilirdi. Buna izin veremezdi Riham; uzattı elini ve kardeşini tuttu. Minik bedeni aldığı darbelere daha fazla dayanamadı ve küçük kardeşi Tuqa ellerinin arasından kayıp aşağıya düştü.
3
Toz ve dumanın içinde nefes alamayan baba Abdullah çaresizce çığlık atıyordu. Yardıma koşanlar adamın yanına kadar çıktı.
4
Son bir güçle evlatlarına yaklaştı ve önce ortanca kızını çekti yığınların içinden ardından da büyük kızı Riham'ı.
5
Aşağıdaki görevliler de yaralı halde bulunan 7 aylık Tuqa'ya ilk müdahale yapıyordu. Riham'ın da durumu iyi değildi. Kardeşini korumak için elinden geleni yapmıştı ama aldığı yaralar çok ağırdı.
6
Küçücük bedeni, kocaman yüreğiyle 7 aylık kardeşini kurtarmak için her şeyini ortaya koyan Riham, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aileden geriye baba Amjad el Abdullah ve iki kızı kaldı. Tuqa'nın yoğun bakım ünitesindeki tedavisi sürüyor. Ortanca kız ise bu büyük saldırıyı hafif yaralarla atlattı.
7
Riham'dan geriye kalan bir fotoğraf...
Rihamdan geriye kalan bir fotoğraf...
Suriyeli bir gazeteci olan Basar al-Sheikh'in çektiği görüntüleri sosyal medyada yayınlamasının ardından dünyanın her yerinden insanlar Riham'ı ve kardeşlerini merak etmeye başladı. Basar, dün acı haberi yeniden sosyal medyadan paylaştı.Haber Yayın Tarihi: 27.07.2019 02:49 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Uzmanlardan zehirli tatula uyarısı! Şifalı diyenlere kanmayın, karaciğer yetmezliğine sebep oluyor Usta oyuncu Yıldız Kenter'in gerçek adını duyan şaşıp kalıyor! İşte Yıldız Kenter'in başarılarla bezeli yaşamı Hem sporcu hem taraftar! Güzel model cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arazinin ortasındaki devasa patatesin içinde ne olduğunu gören şaşıp kalıyor! Prens Andrew, kendisine yöneltilen 'cinsel ilişki kölesi' iddialarına yanıt verdi: Tıbben terleyemiyorum!