Epsom Tuzunun Birbirinden Müthiş 7 Kullanımı - Son Dakika

Epsom Tuzunun Birbirinden Müthiş 7 Kullanımı

1
Saç yağlanmasına birebir!
Saç yağlanmasına birebir!
Saçınız hızlı mı yağlanıyor? 2-3 yemek kaşığı tuzu şampuanınıza ekleyin ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

2
Yorgun ayaklarınızı rahatlatır!
Yorgun ayaklarınızı rahatlatır!
Eğer gün boyunca ayakta durmanızı gerektirecek bir işte çalışıyorsanız epsom tuzu size yardım edecektir. Epsom tuzu, zeytinyağı ve sıvı el sabununu bir leğende suyla karıştırıp ayağınızı ovun. Bunu haftada iki kez yaparsanız ayağınız sağlığına kavuşacaktır.

3
Cilt kreminizi yapın, ölü hücrelerden kurtulun!
Cilt kreminizi yapın, ölü hücrelerden kurtulun!
Hindistancevizi yağı ve tuz ile kendi cilt kreminizi yapabilirsiniz. Malzemeleri karıştırın ve cildinize daire şeklinde uygulayın. Bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Cildiniz kurumayacak ve ölü hücreler giderilecektir.

4
Sindirimi hızlandırır!
Sindirimi hızlandırır!

Sindirim sisteminiz düzgün çalışmazsa bir takım sorunlar ortaya çıkar. Epsom tuzunda yer alan magnezyum sülfat sindirim sisteminizin düzgün işlemesine yardımcı olur.

5
Baş ağrısını geçirir!
Baş ağrısını geçirir!
Başınız ağrıyorsa, ağrıyan bölgeye epsom tuzu uygulayın. Tuzlu su kaslarınızı rahatlatacak ve size rahatlama hissi vererek stresinizi azaltacaktır.

6
İlk yardımda kullanın!
İlk yardımda kullanın!

Eğer vücudunuz bir bölgesine kıymık saplandıysa ve çıkaramıyorsanız, iki yemek kaşığı epsom tuzunu ılık suyla karıştırın ve bölgeye sürün. Eğer parmağınıza saplandıysa, karışımda parmağınızı bekletin. Kıymık kısa bir süre içinde kendiliğinden çıkacaktır.

7
Acıyı geçirir!
Acıyı geçirir!
Vücudunuzun ağrıyan bölgelerine epsom tuzu iyi gelir. Epsom tuzu ayrıca morarıklıkları da hızla geçirir.

8
İçinde tuz yer almayan yemeklerin tadı güzel olmaz. Her gün tükettiğimiz bu mineralin sağlığımıza ne kadar yararlı olduğunu biliriz.

İngiliz tuzu olarak da bilinen epsom tuzlarının iyileştirici özelliği bulunuyor. Bu tuzlar aynı zamanda duş jellerinde yer alıyor ve pedikürde kullanılıyor.

İşte epsom tuzunun 7 kullanım alanı:

9
Normalde kullandığımız sofra tuzlarındaki magnezyum sülfat oranı da %10'dur. Onlar da epsom tuzu gibi kullanılabilirler.

Haber Yayın Tarihi: 25.01.2017 14:18

Son Dakika Epsom Tuzunun Birbirinden Müthiş 7 Kullanımı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir çocuk annesi öğretmen, 14 yaşındaki öğrencisiyle ilişkiye girdi Estetik operasyonundan sonra göğüs uçları düşen genç kadının, insan eti yiyen bakteri kaptığı tespit edildi Sefalet içinde yaşadığı iddia edilen Harika Avcı sessizliğini bozdu Mimar Sinan'ın kalfası inşa etti, 600 yıldır durmadan dönüyor Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu