Er Meydanında Sumocu Pehlivanlar! - Son Dakika

Er Meydanında Sumocu Pehlivanlar!

26.06.2010 20:31

1
Geleneksel 649'ncu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında Japonya'dan Edirne'ye gelen 4 Sumo güreşçisi, Selimiye Meydanı'nda gösteri güreşi yaptı.
2
Güreşleri, yaklaşık 5 bin kişi büyük merakla izledi. Güreşleri izlemeye gelen bazı yaşlı kadınlar ise, Sumo güreşçilerini yarı çıplak olması nedeniyle başını çevirdi ve güreşleri izlemedi.
3
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin efsane ismi Ahmet Taşçı ile Japon Dünya Sumo Güreş Şampiyonu Akinomi Er meydanında karşı karşıya geldi.
4
Türk ve Japonya güreşçileri Sarayiçi'nde ilk kez karşı karşıya geldi. 110 kilo ağırlığındaki Ahmet Taşçı ile 150 kilo 1.90 metre boyundaki sumocu dostluk müsabakasına çıktı. 9 kez Kırkpınar Başpehlivanı olan ve 2 kez altın kemer kazanan Taşçı ile Sumo güreşçisi arasındaki müsabaka çekişmeli geçti.
5
Yağlı güreş ile sumo karışımı yapılan karşılaşma basın ve güreş tutkunları büyük ilgi gösterdi. Farklı soyunma odalarından çıkan Türk ve Japon güreşçileri er meydanının ortasında karşılaştı. İki büyük güreşçinin karşılaşması dostluk anlayışı ile sona erdi. Hakem iki güreşçinin ellerini havaya kaldırarak önce tribünleri selamladı ardından protokol önüne doğru hareket etti.
6
Protokol önüne gelindiğinde Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Osman Aşkın Bak her iki güreşçiyi de kutlayarak ellerini havaya kaldırdı.

7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Er Meydanında Sumocu Pehlivanlar! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Oyuncular şokta! Ünlü dizi Bridgerton'ın müstehcen sahneleri cinsel içerikli sitelere düştü Aylık 1658 lira! Birçok kişi bilmiyor, işte devletten karşılıksız olarak verilen 15 destek Dünyanın en zengin boksörü Floyd Mayweather, striptizci sevgilisinin babasından veto yedi Kızlar tuvaletine gizlice telefon yerleştiren öğretmen, öğrencilerin müstehcen görüntülerini çekti Yıllara meydan okuyan kadın! 74'lük Ajda'nın paylaşımı beğeni rekoru kırdı