Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye Sert Eleşitiri - Son Dakika

Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye Sert Eleşitiri

19.08.2012 13:33

1
Başbakan Erdoğan, BDP'li milletvekillerinin PKK'lı teröristlerle buluşmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
2
Başbakan Erdoğan, bayram namazını Süleymaniye Camii'nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışında yaptığı açıklamada "Vatandaşlarımızın mübarek ramazan bayramlarını tebrik ediyorum" dedi. Başbakan Erdoğan daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.
3
Erdoğan, BDP-PKK buluşmasıyla ilgili soruyu, şöyle yanıtladı: "Şunu çok açık net söylemek zorundayım. Bunu yazılı ve görsel medyanın çok farklı şekilde işlemesi lazım. Türkiye'de oynanan senaryonun bu farklı bir versiyonu. ve biz yaptığımız bir çok konuşmada parlamentoda uzantısı olan Bdp'ye, 'Batı bölücü terör örgütünü ilan ediyor, bu bir terör örgütüdür' diyor."
4
"Siz bunu neden söylemiyorsunuz? dediğimiz de hiçbir zaman Bdp bunu terör örgütü olarak ilan edememiştir. Çünkü onların parlamentoya girme veya varlık sebebi, bölücü terör örgütüne bağlıdır. Gördüğünüz gibi kardeşler olarak birbirlerine sarılabiliyorlar, öyle diyorlar. Bunların hepsi kayıtlarda var. Bize düşen 'bu ne muhabbet' demektir"
5
CHP'yi de eleştiren Erdoğan, "Buna benzer senaryolar bundan önce oynanmıştır. Bundan önce de terör örgütü tarafından kaçırıldığı söylenen milletvekili arkadaşımız da 'teröristler kaçırmıştır' diyememiştir. 'Arkadaşlar, çocuklar' ifadelerini kullanmışlardır. ve bunlar ortaya birşey koyuyor ortada nasıl bir senaryo var. Bunların üzerinde milletçe düşünmemiz gerekiyor. Biz boşuna Bdp ile CHP aynıdır demiyoruz. Bunlar aynıdır" ifadelerini kullandı.
6
Erdoğan, "Terörle ilgili mücadelemizin sonuna kadar yılmadan usanmadan devam edeceğini söylemek isterim" dedi.
7
Erdoğan, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'e yönelik saldırıyla ilgili soruya, "Tam detayı gelmedi. Herhalde ciddi birşey olsa gelirdi" diye konuştu.

Son Dakika Erdoğan'dan BDP ve CHP'ye Sert Eleşitiri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Yürüyerek girdiği dişçiden tekerlekli sandalyeyle çıktı! İşte şimdi tam Benjamin Button Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi