Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde - Son Dakika

Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde

7 yıl önce

400 çiftin nikahının kıyıldığı törende Başbakan Erdoğan, Mesut Barzani, Leyla Zana, Mehdi Eker ve Fatma Şahin şahitlik yaptı.

1
Başbakan Erdoğan ile Mesut Barzani, Dicle Üniversitesi'nde yapılan toplu nikah törenine katıldı.
2
Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler salona girmeden önce güvenlik kordonundan geçti.
3
Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler, törenin düzenleneceği Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'na geldi.
4
Gelin ve damatlar spor salonuna girerken alınan yoğun güvenlik önlemleri de dikkat çekti.
5
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek toplu nikah törenine katılan gelin ve damat adayları kapıda güvenlik tarafından arandıktan sonra salona girdiler.
6
Düzenlenen törenle 400 çift evlendi.
7
Çiftlerin şahitliğini Leyla Zana, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile Bakanı Fatma Şahin yaptı.
8
Leyla Zana ile Mehdi Eker, 'Şahit misiniz' sorusuna Kürtçe cevap verdiler.
9
Nikahta konuşan Erdoğan, "Sizden bir şey ricam ediyorum. Nasihatimi biliyorsunuz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim."
10
"Demek ki en az dört çocuk. Nikah defterini kızlarımıza veriyoruz çünkü aradığında bulursun. Allah mutluluklarını daim etsin inşallah" dedi.
11
Erdoğan'ın sözleri üzerine Perwer "Başbakanın dediği gibi çocuk yapın çocuk" ifadelerini kullandı.
12
Sahnedeki bu diyologların ardından nikah defterlerini Barzani ve Erdoğan verdi.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Küçük ama etkili! Koronavirüse karşı 2 tane yemeniz yeterli Evde golf oynayan Paige Spirnac'ın paylaşımı, takipçilerini büyüledi Güzel sporcu işi abarttı! Eşiyle birlikte karantinada çıplak antrenman yaptı Avustralya'da Müslüman hayır dernekleri, kimsesiz yaşlılara yardımda bulunuyor Victoria's Secret'ın kızıl saçlı meleği koronavirüse yakalandı