Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde - Son Dakika

Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde

16.11.2013 16:47

400 çiftin nikahının kıyıldığı törende Başbakan Erdoğan, Mesut Barzani, Leyla Zana, Mehdi Eker ve Fatma Şahin şahitlik yaptı.

1
Başbakan Erdoğan ile Mesut Barzani, Dicle Üniversitesi'nde yapılan toplu nikah törenine katıldı.
2
Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler salona girmeden önce güvenlik kordonundan geçti.
3
Diyarbakır'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı toplu nikah töreniyle nikahları kıyılacak çiftler, törenin düzenleneceği Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'na geldi.
4
Gelin ve damatlar spor salonuna girerken alınan yoğun güvenlik önlemleri de dikkat çekti.
5
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Dicle Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek toplu nikah törenine katılan gelin ve damat adayları kapıda güvenlik tarafından arandıktan sonra salona girdiler.
6
Düzenlenen törenle 400 çift evlendi.
7
Çiftlerin şahitliğini Leyla Zana, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Aile Bakanı Fatma Şahin yaptı.
8
Leyla Zana ile Mehdi Eker, 'Şahit misiniz' sorusuna Kürtçe cevap verdiler.
9
Nikahta konuşan Erdoğan, "Sizden bir şey ricam ediyorum. Nasihatimi biliyorsunuz. Bir olur garip olur, iki olur rakip olur, üç olur dengi, dört olur bereket olur, gerisi Allah Kerim."
10
"Demek ki en az dört çocuk. Nikah defterini kızlarımıza veriyoruz çünkü aradığında bulursun. Allah mutluluklarını daim etsin inşallah" dedi.
11
Erdoğan'ın sözleri üzerine Perwer "Başbakanın dediği gibi çocuk yapın çocuk" ifadelerini kullandı.
12
Sahnedeki bu diyologların ardından nikah defterlerini Barzani ve Erdoğan verdi.

Son Dakika Erdoğan, Diyarbakır'da Toplu Nikah Töreninde - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da dikkat çekiyor Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement