'Erdoğan'ı Bir Aylığına Ödünç Verin' - Son Dakika

'Erdoğan'ı Bir Aylığına Ödünç Verin'

15.09.2011 21:03

1
Dünya basını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 ülkeyi kapsayan Arap Baharı turunu, yakından takip ediyor. Mısır basınındaki bir yorumun başlığı ise oldukça ilginç...
2
Daily Star: "Müslüman kardeşler içindeki eskiler tereddütte ama gençler Erdoğan'a hayran" El Vefd gazetesinde Muhamet Amin imzasıyla yayınlanan yorumda ise, Erdoğan'ın liderlik yetenekleri övülerek, "Erdoğan'ı bize bir aylığına ödünç verin" deniyor.

3
Mısır basınında çıkan diğer yorumlarda da, Arap ülkelerinde liderlerin İsrail'e karşı ilkeli bir duruş sergileyemedikleri bir dönemde, Türkiye'nin tavrı cesaretli olarak nitelendiriliyor.

4
El Ekber: Yine Lübnan'da yayınlanan El Ekber gazetesindeki bir yorumda da, Türkiye'nin Mısır ile işbirliğini geliştirerek, Arap dünyası ile ilişkileri yeni baştan yapılandırdığı kaydediliyor.

5
Gazete, Mısır'da Müslüman kardeşlerin kurduğu partiye, AK Parti'den ilham alınarak, "Özgürlük ve Adalet Partisi" adı verildiğine dikkat çekiyor.
6

CNN televizyonu: Başbakan Erdoğan'ın, Filistin davasına destek vererek Arap dünyasının kalbini kazandığını ve Türkiye'nin bölgedeki dışlanmışlığına son verdiğini duyurdu.

7
CNN, Erdoğan'ın Arap Birliği'nde yaptığı konuşmada, Araplardan bahsederken sık sık "kardeşlerim" ifadesini kullanmasına, ortak tarih ve değerlere atıfta bulunmasına dikkat çekti.
8
Die Welt: "Arap ülkelerini İsrail karşıtı söylemi ve kameralarla fethetti" Alman Die Welt gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın ziyaretini fethe benzetti.
9
Gazete, bir zamanlar kılıçla Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olan toprakların, bugün sözler ve kameralarla fethedildiği yorumunu yaptı.

10
Die Welt, Mısırlılar'ın Erdoğan'ı büyük bir coşkuyla karşıladığını hatırlatıyor.
11
Berliner Morgenpost gazetesi de, "Erdoğan Ortadoğu'nun prensi" başlığıyla yer verdiği haberde, binlerce Mısırlı'nın Erdoğan'ı karşılamak için havaalanına gittiğini yazdı.

Son Dakika 'Erdoğan'ı Bir Aylığına Ödünç Verin' - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde