Son Dakika Haberleri: 'Erdoğan'ı Bir Aylığına Ödünç Verin'

'Erdoğan'ı Bir Aylığına Ödünç Verin'

9 yıl önce

1
Dünya basını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 ülkeyi kapsayan Arap Baharı turunu, yakından takip ediyor. Mısır basınındaki bir yorumun başlığı ise oldukça ilginç...
2
Daily Star: "Müslüman kardeşler içindeki eskiler tereddütte ama gençler Erdoğan'a hayran" El Vefd gazetesinde Muhamet Amin imzasıyla yayınlanan yorumda ise, Erdoğan'ın liderlik yetenekleri övülerek, "Erdoğan'ı bize bir aylığına ödünç verin" deniyor.

3
Mısır basınında çıkan diğer yorumlarda da, Arap ülkelerinde liderlerin İsrail'e karşı ilkeli bir duruş sergileyemedikleri bir dönemde, Türkiye'nin tavrı cesaretli olarak nitelendiriliyor.

4
El Ekber: Yine Lübnan'da yayınlanan El Ekber gazetesindeki bir yorumda da, Türkiye'nin Mısır ile işbirliğini geliştirerek, Arap dünyası ile ilişkileri yeni baştan yapılandırdığı kaydediliyor.

5
Gazete, Mısır'da Müslüman kardeşlerin kurduğu partiye, AK Parti'den ilham alınarak, "Özgürlük ve Adalet Partisi" adı verildiğine dikkat çekiyor.
6


CNN televizyonu: Başbakan Erdoğan'ın, Filistin davasına destek vererek Arap dünyasının kalbini kazandığını ve Türkiye'nin bölgedeki dışlanmışlığına son verdiğini duyurdu.

7
CNN, Erdoğan'ın Arap Birliği'nde yaptığı konuşmada, Araplardan bahsederken sık sık "kardeşlerim" ifadesini kullanmasına, ortak tarih ve değerlere atıfta bulunmasına dikkat çekti.
8
Die Welt: "Arap ülkelerini İsrail karşıtı söylemi ve kameralarla fethetti" Alman Die Welt gazetesi, Başbakan Erdoğan'ın ziyaretini fethe benzetti.
9
Gazete, bir zamanlar kılıçla Osmanlı İmparatorluğu'nun parçası olan toprakların, bugün sözler ve kameralarla fethedildiği yorumunu yaptı.

10
Die Welt, Mısırlılar'ın Erdoğan'ı büyük bir coşkuyla karşıladığını hatırlatıyor.
11
Berliner Morgenpost gazetesi de, "Erdoğan Ortadoğu'nun prensi" başlığıyla yer verdiği haberde, binlerce Mısırlı'nın Erdoğan'ı karşılamak için havaalanına gittiğini yazdı.Haber Yayın Tarihi: 15.09.2011 09:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay zeytinyağını öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! ABD'li modelin başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ünlü oyuncu Scarlett Johansson'dan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor