Erdoğan'ın Somali Ziyareti Öncesi Bombalı Saldırı - Son Dakika

Erdoğan'ın Somali Ziyareti Öncesi Bombalı Saldırı

22.01.2015 16:50

1
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali ziyareti öncesi, Mogadişu'daki Türk heyetinin bulunduğu oteli hedef alan bombalı bir saldırı düzenlendi. Olayda 3 Somali vatandaşı hayatını kaybetti, Somali polisi, Başkent Mogadişu'da meydana gelen saldırıda Türk heyetinden yaralanan olmadığını açıkladı. Türk heyet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın başlayacak Somali gezisine hazırlık yapıyordu.

2
Reuters'a açıklama yapan Somali polisi, saldırının bomba yüklü araçla yapıldığını belirtti. Türk heyetinin güvende olduğu ve herhangi yaralanma olayının yaşanmadığını söyledi.

3
Davos'ta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 Somali vatandaşının öldüğünü belirtip " Somali zaten güvenlik riski yüksek bir ülke. Doğrudan bizim heyeti hedef alıp almadığına dair incelemeler devam ediyor" dedi.

4
Davutoğlu, 2012'de Somali'yi ziyaret ettiklerini hatırlatıp "2012'de Somali'ye çok daha zor şartlarda gittik ama gitmekten vazgeçmedik" diye konuştu ve ' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da Somali'ye gitme iradesini sürdürdüğünü' söyledi.

5
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programını iptal etmediği ve yarın Somali'ye gideceği öğrenildi.

6
7
8
9

Son Dakika Erdoğan'ın Somali Ziyareti Öncesi Bombalı Saldırı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı Sevgilisiyle en özel anlarını paylaşan Kourtney Kardashian'a tepki yağdı: Yatak odanız yok mu? Gönül Dağı'nın güzeller güzeli Dilek'i pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Arka Sokaklar'ın yıldızı aşk sarhoşu! Bu halde yakalanınca utançtan yerin dibine girdiler