Son Dakika Haberleri: Erdoğan Namazda O İşareti Neden Yaptı?

Erdoğan Namazda O İşareti Neden Yaptı?

9 yıl önce

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın namazda kalkan işaret parmağının ne anlama geldiğini İmam Hatip mezunu olan Ahmet Hakan açıkladı. İşte Hakan'ın konuya ilişkin açıklaması:
2
Duanın "lâ ilahe" bölümünde sağ elin işaretparmağı kaldırılır, "illellah" derken de indirilir" şeklinde bir açıklama yapılmış.
3
Fakat bu sünnetin genelde uygulanmasının tavsiye edilmeme sebebi de tam olarak budur. "la ilahe" ilah yoktur manasındadır. "illallah" Allahtan başka.
4
Yani vücut dili ile uygulama yapılacaksa, Kelime-i şehadetin ilk bölümünün tamamında işaret parmağının kaldırılması daha uygun olacaktır.
5
Sünnettir bu. Yani Peygamber'in böyle yaptığına dair rivayetler vardır. Bu sünneti bazıları uygular, bazıları da uygulamaz. Demek ki Erdoğan “uygulayanlardan” imiş...Haber Yayın Tarihi: 19.09.2011 08:41 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Canan Karatay o besini öve öve bitiremedi: Altından daha kıymetli, anne sütü gibi! Başı çok büyük dertte! Fotoğrafını görünce sakın üzerine tıklamayın Ateşli oyuncudan olay itiraf: Bir grup erkek tarafından cinselleştirildim! Cristiano Ronaldo'nun eski sevgilisine çıplak fotoğraf şoku! Topa tuttular Meraklı Köfteci'nin Fatma'sı Gölgen Bengü'ye, bir de şimdi bakın! Mesleğini duyan kulaklarına inanamıyor