Erdoğan Namazda O İşareti Neden Yaptı? - Son Dakika

Erdoğan Namazda O İşareti Neden Yaptı?

19.09.2011 20:41

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın namazda kalkan işaret parmağının ne anlama geldiğini İmam Hatip mezunu olan Ahmet Hakan açıkladı. İşte Hakan'ın konuya ilişkin açıklaması:
2
Duanın "lâ ilahe" bölümünde sağ elin işaretparmağı kaldırılır, "illellah" derken de indirilir" şeklinde bir açıklama yapılmış.
3
Fakat bu sünnetin genelde uygulanmasının tavsiye edilmeme sebebi de tam olarak budur. "la ilahe" ilah yoktur manasındadır. "illallah" Allahtan başka.
4
Yani vücut dili ile uygulama yapılacaksa, Kelime-i şehadetin ilk bölümünün tamamında işaret parmağının kaldırılması daha uygun olacaktır.
5
Sünnettir bu. Yani Peygamber'in böyle yaptığına dair rivayetler vardır. Bu sünneti bazıları uygular, bazıları da uygulamaz. Demek ki Erdoğan “uygulayanlardan” imiş...

Son Dakika Erdoğan Namazda O İşareti Neden Yaptı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Görev başındaki polis bahçede üstsüz güneşlenen modeli helikopterden kayda aldı 93 kilo veren Pelin Öztekin isyan etti: 100 kilo olan biri aşık olmaz mı? Maradona'nın son günlerini geçirdiği evdeki kimsenin bilmediği detay ortaya çıktı Seren Serengil'in "Bekaretimi anneme inat olsun diye verdim" itirafı sosyal medyada yeniden gündem oldu 32 yaşındaki kadın "Su vereceğim" diye kandırdığı 14 yaşındaki çocuğu evine götürüp istismar etti