Erdoğanlar Ailece Oy Kullandı - Son Dakika

Erdoğanlar Ailece Oy Kullandı

12.09.2010 15:25

1
Dünyanın gözü bugün Türkiye'de Türkiye'nin gözü liderlerdeydi. Kim nerde nasıl oy kullandı?

Kimi İmza atmayı unuttu kimi nerede oy kullanacağını bulamadı İşte liderler ve Oy maceraları

2
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, oyunu Üsküdar'daki Burhaniye İlköğretim Okulu'nda kullandı. Burhaniye İlköğretim Okulu'na eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, referandum için oyunu kullandı.
3
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, referandumdan çıkan sonucu herkesin büyük bir olgunluk ve saygı ile karşılanması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte Çankaya İlköğretim Okulu'nda 1103 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Dışişleri Konutu'ndan okula eşi ile yürüyerek gelen Cumhurbaşkanı Gül ve eşini bazı vatandaşlar, alkışlayarak karşıladı. Oyunu kullanan Gül, çıkışta gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Gül, gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

4
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçmen kaydı bulunamadığı için 12 Eylül referandumunda oy kullanamayacağı öğrenildi.
5
Eşi Olcay Baykal ile birlikte Ayten Şaban Diri İlköğretim Okulu'na gelen Baykal, vatandaşlarla selamlaştı. Baykal ve eşi, daha sonra oy kullanacağı 4375 numaralı sandığa geçti. Oy kullanma işlemini önce Olcay Baykal gerçekleştirdi. Sıra Deniz Baykal'a geldiğinde ise oy kullanma işlemi gerçekleşmedi. Baykal, nüfus cüzdanını unuttuğu için bir süre beklemek zorunda kaldı. Gazetecilerle yaptığı sohbetin ardından gelen çantadan nüfus cüzdanını alarak oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

6
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 12 Eylül Anayasa Değişikliği referandumunda Oyunu kullandı. Anıttepe İlköğretim Okulu'nda 4329 nolu sandıkta Oyunu kullanan Bahçeli, referandumun Türkiye'nin geleceğinin belirlenmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Bahçeli, imza atmayı unutunca görevliler kendisini uyardı.
7
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner, referandum Oyunu Çankaya İlköğretim Okulu'nda kullandı. Saat 15.00 sıralarında Çankaya İlköğretim Okulu'na eşi Nurdan Koşaner ile geldi. 1095 nolu sandıkta Oyunu kullanan Orgeneral Koşaner, basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakarak okuldan ayrıldı.

8
10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Ankara'nın Gölbaşı İlçesindeki Şahin Sevin İlköğretim Okulu'nda Oyunu Kullandı. Şahin Sevin İlköğretim Okulu'na Eşi Semra Sezer ile Gelen Sezer, Vatandaşlarla Selamlaştıktan Sonra Oy Kullanacağı '1087' Numaralı Sandığın Bulunduğu Sınıfa Gitti. Sandık Görevlileriyle Sohbet Eden Sezer, Oyunu Kullandı.
9
GENELKURMAY Eski Başkanı Hilmi Özkök artık yerleştiği Urla´da oy kullandı. Gazetecilerin ne oy kullandığı sorusunu Evet ile Hayır´ı birleştiren Özkök, ''Havet' dedi.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

YORUMLAR
500

Son Dakika Erdoğanlar Ailece Oy Kullandı - Son Dakika


Advertisement