Ergenekon'da En Şok Dalga - Son Dakika

Ergenekon'da En Şok Dalga

22.01.2009 11:28

1
Operasyonun bir ayağı da Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in sahibi olduğu Avrasya Televizyonu'na (ART) yapıldı. Ergenekon operasyonu karşıtı yayınlarıyla bilinen ART Televizyonu'nu sabahın erken saatlerinde mesai başlamadan önce basan polis, gececi ekibin dışarı çıkmasına izin vermedi.
2
Dışarıdan da kimsenin içeri girmesine izin verilmedi. Reji odası dahil her yeri didik didik arayan polis tüm arşivi elden geçirdi, bilgisayarların hard disklerini kopyaladı. Çok sayıda da doküman ve belge incelenmek üzere alındı.
3
ART spikeri 11'inci dalganın haberini “Ergenekon bu kez bizi vurdu” sözleriyle verdi. Aramalar sürerken ART ekranın kararmaması için ilk olarak reklamlar girdi. Ardından da dışarıya canlı yayın aracı konularak gelişmelerle ilgili yayınlar yapıldı.
4
Ergenekon soruşturması kapsamında sabah saatlerinde başlatılan operasyonlarda 39 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan polis ve askerlerin Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin ile bağlantılı olduğu iddia ediliyor. Şahin de bir önceki dalgada gözaltına alınmıştı.

İşte operasyonun yapıldığı iller:

5
Bu arada dışarıda bekleyen bazı personel yayın için içeri alındı. Aramalar sürdürülürken Türkçü yayın politikasıyla bilinen ART, davadan Ergenekon yerine “malum dava” olarak bahsetti.
6
ART baştan beri ısrarla Ergenekon'un bir Türk destanı olduğunu söylüyor, operasyona bu ismin konulmasına karşı çıkıyordu. ART Televizyonunda daha önce operasyon kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan Mustafa Balbay'ın yanı sıra , Emin Çölaşan ve Hulki Cevizoğlu yaptıkları programlarla dikkat çekiyordu.
7
Arama çalışmaları sonrasında, bilgisayarların hard disklerini kopyalayan polis, çok sayıda belgeye de incelenmek üzere el koydu. ART Televizyonu'nda aynı operasyon kapsamında gözaltına alınan Erhan Göksel de program yapıyordu.

8
Ergenekon soruşturması kapsamında 16 ilde operasyon yapılıyor. Şu ana toplam 40 kişi gözaltına alınmıştı ancak Sivas'ta bir kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Gözaltındaki 39 kişiden 17'si özel harekat dairesinde görevli polis, 2'si astsubay, 3'ü teğmen, 2'si dernek başkanı, 7'si gazeteci, 2'si öğretim görevlisi ve 5'i de sendikacı.

9
ANKARA: Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ve VERSO araştırma şirketi sahibi Erhan Göksel'in adı ile Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Mecit Hazır ve Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Sekreteri Muharrem Aslıyüce ve Süleyman Erdinç ve Türkmeneli Derneği Başkanı Savaş Avcı olduğu kaydedildi
10
ISPARTA: Eğirdir'deki Dağ ve Komando Okulu'nda görevli bir albayın evi arandı. Uluborlu Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Hüseyin Çoban ise aranıyor.

KAHRAMANMARAŞ: Özel Harekat Şubesi'nde görevli 3 polis

HATAY: Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli bir komiser ve iki polis memuru

11
TOKAT: Özel Harekat'ta görev yapan Murat Çavdar

ŞIRNAK: Şırnak merkezde görev yapan Üsteğmen Melih Yüksel, Cizre İlçesi'nde görevli bir astsubay ve Beytüşşebap İlçesi Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan özel harekatçı bir polis memuru

12
13
Avrasya TV'nin de sahibi olan Özbek, AKP Hükümeti'ne yönelik sert eleştirileriyle tanınıyor. Polisler Özbek'in evinde de arama yapıyor.

14
IĞDIR: Özel Harekat Dairesi'nde görevli bir polis

ELAZIĞ: Özel Harekat Şube Müdürü Ayhan Atabek

İSTANBUL: Koruma Şube Müdürlüğü'nde polis memuru Kenan Temur, Tuzla Piyade Okulu'nda görevli Jandarma Teğmen Onur Özdemir, Jandarma Teğmen Cihan Arık ve gazeteci Ünal İnanç.

15
ANTALYA: Bir emniyet amiri Servet Kaynak ve polis memuru Fahri Süslü. Özel Harekat Şubesi Müdür Yardımcısı Servet Kaynak'ın 9 Kasım 2005'te Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde Umut Kitabevi'nin bombalanması olayı sırasında Şemdinli Özel Harekat Şube Müdürü olarak görev yaptığı, 1.5 yıl önce Antalya'ya tayin edildiği öğrenildi
16
Türkmen Cephesi yetkilisi Savaş Avcı'nın da gözaltında olduğu gelen bilgiler arasında.

Ergenekon'daki yeni dalga 13 ayrı şehri kapsıyor.

CNN Türk'ün haberine göre, Ergenekon Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün hazırladığı sarı zarflar polislere sabaha doğru teslim edildi ve 11. dalga başladı. Operasyonun bu kez Ergenekon'un parasal kaynaklarına yönelik olduğu iddia ediliyor...

17
ART farklı kalemler ve düşüncelere yer veren, belli bir duruşu temsil eden kanal olarak biliniyor. Avrasya TV'nin Türk Metal-İş'in kaynaklarıyla kurulduğu iddia ediliyordu.

18
Türk Metal İş'in Ergenekon'a para aktarmakla suçlandığı belirtiliyor.

19
Ergenekon Operasyonu kapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat Şubesi'nde görevli 3 polis memurunun gözaltına alındığı bildirildi.

20
Bu sabah Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan VERSO araştırma şirketi sahibi Erhan Göksel'in adı Ergenekon iddianamesinde de geçiyordu. İddianamenin 1353 ve 1354. sayfalarında Göksel'le ilgili iddialar yer alıyor
21
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında sarf ettiği sözlerle “kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” gerekçesiyle Erhan Göksel aleyhinde 50 bin YTL'lik manevi tazminat davası açmıştı

22
Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in adı Ergenekon iddianamesinde geçiyordu.

İddianamenin 1045, 1074, 1750, 1777.sayfalarında '14 Mart 2008'de İlhan Selçuk'un M.B. isimli bir şahısla yaptığı telefon konuşmasında adı geçtiği yazılıyor.

23
24
25
26
27

Son Dakika Ergenekon'da En Şok Dalga - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kız arkadaşıyla birlikte, başkalarıyla cinsel ilişkiye giren polis memuru görevden atıldı Bilerek yapmış! Kamera karşısında giyinen büyük beden model pantolonun fermuarını kapatamadı 16 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunup canlı canlı gömen adamın sonu idam sandalyesi oldu Koronayı nasıl atlattığını bir de ona sorun! Güzel modelin 1 haftası kabus gibi geçti Yasak aşk yaşadığını itiraf eden Öykü Serter'in eski sevgilisinin Levent Altınay olduğu iddia edildi