Erkeklerde Kısırlığa Neden Olan 5 Davranış - Son Dakika

Erkeklerde Kısırlığa Neden Olan 5 Davranış

10.03.2017 09:04

Fertilite ve kadın sağlığı uzmanı Emma Cannon, erkeklerde kısırlığa neden olan davranışları sıraladı. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bunları yapmaktan kaçının!

1
Çevresel toksinler

Çevresel toksinler</p><p>
Çek Cumhuriyeti'nde yapılan çalışmalarda, hava kirliliği oranı yüksek olan bölgelerde yaşayan kişilerin spermlerinin zarar gördüğü anlaşıldı. Benzer araştırmalarda da sperm normal görünse de DNA hasarı olduğu tespit edildi. Çevresel toksinlerden bir nebze olsun uzaklaşmak istiyorsanız evinizdeki toksik ürünlerden kurtulmaya çalışın. Yumuşak plastikler yerine doğal maddeler kullanın. Plastik kaplarda bulunan Bisfenol A'nın sperm kalitesini düşürdüğü ve cinsel fonksiyonu etkilediği biliniyor.

2
Fazla ısı

Fazla ısı</p><p>
Araştırmalara göre ısı semen kalitesini etkiliyor. Bu yüzden ayaklarınızı sıcak, cinsel organlarınızı serin tutmalısınız. Laptopu doğrudan kucağınızda tutmak, aşırı egzersizle vücudu haddinden fazla ısıtmak, sauna ve fırın, jakuzi, araba koltuğu gibi harici ısı kaynakları cinsel organlarınızın ısınmasına neden olarak sperm kalitenizi düşürüyor. Erkek şeflerde kısırlığa sık rastlanmasının sebebi cinsel organın sürekli ısıya maruz kalmasıdır. Dar iç çamaşırları, uzun süre bisiklet kullanmak da spermle ilgili problemlere yol açabilir.

3
Sadece çocuk için cinsel ilişkiye girmek
Sadece çocuk için cinsel ilişkiye girmek

Bütün araştırmalar çocuk yapma kafasıyla cinsel ilişkiye girmenin ters etki yaratabileceğini söylüyor. Hamile kalmak için yumurtlama dönemini esas almak yerine düzenli olarak cinsel ilişkiye girmek gerekiyor. Bu şekilde spermin etkisi artıyor.

Yumurtlama dönemi dışında düzenli cinsel ilişkiye giren çiftlerin daha verimli olduklarını kanıtlayan pek çok çalışma mevcut.

4
Fazla steroid kullanımı

Fazla steroid kullanımı</p><p>
Sporda performansınızı arttırmak için kullandığınız steroidler testislerinizi, testosteron üretmek zorunda olmadığına inandırıyor. Bu durumda vücudunuz daha az testosteron üretiyor, testisleriniz küçülüyor ve sperm sayınız azalıyor.

5
Alkol
Alkol
Aşırı alkol tüketimi ve uyuşturucu maddeler erkek fertilitesini etkiliyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırmada alkol kullanan kişilerin sperm kalitesinin daha düşük olduğu ortaya çıktı.

Son Dakika Erkeklerde Kısırlığa Neden Olan 5 Davranış - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor