Erken Yaşlanmanıza Neden Olacak 8 Alışkanlık - Son Dakika

Erken Yaşlanmanıza Neden Olacak 8 Alışkanlık

02.04.2017 09:15

Genellikle yaş almamıza rağmen genç görünmenin genetik yapıyla alakalı olduğu söylenir. Ancak durum pekte öyle değildir. Gündelik hayatta yapılan yararlı zannettiğimiz bir takım davranışlar erken yaşlanmaya sebebiyet verebilir. İşte erken yaşlanmanıza neden olan davranışlar….

1
At uyruğu
At uyruğu
Atkuyruğunu çok seviyor olabilirsiniz ancak her gün saçı bu şekilde toplamak saç sağlığına ciddi zararlar verir. Hatta bu durum ilerleyen zamanlarda saç dökülmesine neden olarak , kellik sorununa neden olabilir.

2
Fazla süt tüketimi

Fazla süt tüketimi</p><p>
Tabii sizden sütü tamamen hayatınızdan çıkarmanızı istemiyoruz. Ancak abartmayın. Çok fazla süt tüketmek yağlı ve yorgun görünen bir cilde neden olabilir.

3
Güneş kremini yalnızca yüze uygulamak
Güneş kremini yalnızca yüze uygulamak
Güneş kremini sadece yüze uygulamayın. Ellerinize ve yüzünüze de güneş kremini uygulamanız gerekir. O kısımların da sizin cildiniz olduğunu unutmayın.

4
Bacak bacak üstüne atmak

Bacak bacak üstüne atmak</p><p>
Otururken bacak bacak üstüne atmak damar sıkışmasına ve varis oluşumuna neden olmaktadır. Bu pozisyon özellikle kadınlar için oldukça zararlı bir alışkanlıktır.

5
Islak saçı taramak
Islak saçı taramak
Bu durum saç dökülmesine ve saçta kırık oluşumuna neden olur. Saçınızda meydana gelebilecek dökülmeleri ve hasarı önlemek için saçınızı hafif nemliyken taramalısınız.

6
Gözleri ovuşturmak

Gözleri ovuşturmak</p><p>
Bu kötü alışkanlık kirpiklerinizin dökülmesine ve kirpik kırılmalarına neden olur. Ayrıca cildinize ciddi anlamda zarar vermiş olursunuz.

7
Çok fazla nemlendirici kullanmak

Çok fazla nemlendirici kullanmak</p><p>
Kuru bir cilde de sahip olsanız cildinize çok fazla krem uygulamayın. Sonuçta o bir kimyasal ve fazla kullanıldığında erken yaşlanmanıza neden olabilir.

8
Taze meyve suları

Taze meyve suları </p><p>
Taze meyveler ve sebzeler çeşitli antioksidanlar içerir ve serbest radikallerle savaşırlar. Fakat suları çok fazla früktoz içerir. Şeker molekülleri kan dolaşımıyla tüm hücreleri dolaşır ve yağlandırır.

Son Dakika Erken Yaşlanmanıza Neden Olacak 8 Alışkanlık - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı