Son Dakika Haberleri: 'Ermenileri Kürtler Katletti !'

'Ermenileri Kürtler Katletti !'

10 yıl önce

1
Habertürk'te yayınlanan Olaylar ve Gerçekler programında konuşan Fatih Altaylı, Ermeniler'den özür dileyen aydınlara çattı.
2
İYİ NİYETLİ BİR GİRİŞİM DEĞİL
Ermeniler'den özür kampanyasını eleştiren Altaylı, 'Bu girişimi iyi niyetli bir entellektüel girişimi olarak görmüyorum' dedi. Ege'deki ya da Türkiye'nin çeşitli bölgelerindenki Ermenilere zarar gelmedi diyen Altaylı, Doğu ve Güneydoğu'da Osmanlı'nın müslüman tebaasına saldıran Ermenilere karşı alınmış bir karar var, bir çatışma ortamı, bir ayaklanma var. Bununla başetmek için alınmış bir tedbir var. dedi.
3
ÖZÜR DİLEMEK MANASIZ
'Tabiki bu tedbirin sonuçları elbette üzücü. Bugünün koşulları içinde kabul edilebilir değil. Ama Ermenilerin Türklere yaptıkları da doğru değil.' diyen Altaylı, 'Bu toplu bir kıyım değildir. Bunun için özür dilemek ise manasızdır.' dedi.
4
BENİM KİMSEYE ÖZÜR BORCUM YOK
'Bu konuyla ilgili olarak Türk vatandaşlarının kimseye özür borcu yoktur' diyerek aydınları hedef alan Altaylı, bildirinin altına imza atan eski Kürt milletvekili Şerafettin Elçi'yi de eleştirdi. 'Benim kimseye özür borcum yok. Kürt milliyetçiliğiyle övünen Kürt tarihine her fırsatta sahip çıkan Şerafettin Elçi bilmiyor mu ki bu olayda ön planda olan KÜRTLERDİ.
5
SEN KÜRTLER ADINA ÖZÜR DİLESENE
Tehcirde en fazla rol alan Kürt alayları değil miydi? Osmanlı suçlanmıyor, Kürtler suçlanmıyor, Türkler suçlanıyor. O zaman sen de desene bu olayda yer alan Kürtler adına özür diliyorum.'
6
7
8
9
10
11
12
13Diğer Galeriler

En Tehlikeli Virüs Geri Geldi! Hurma Yerken Dikkat! Yırtık Pantolonla Bilinçsizce Güneşin Altına Geçerek Amele Yanığına Maruz Kalan 10 Kişi Kraliyet ailesi, Meghan Markle ve Prens Harry'nin Düğününden Çok Özel Fotoğraflar Paylaştı Hatipoğlu`na İlginç Soru: Evlenmek Üzere Olduğum Kızı Yarı Yolda Bıraktım, Günahı Nedir? Dünyadan Çarpıcı Fotoğraflar ve İlginç Hikayeleri