Eş Bulup, Saygınlık Kazanmak İçin Kafa Kesen Kabile: Konyaklar - Son Dakika

Eş Bulup, Saygınlık Kazanmak İçin Kafa Kesen Kabile: Konyaklar

2 yıl önce

Yüzyıllardan beri kafatası avcıları olarak bilinen bu kabilenin ismi Konyak Naga. Şimdilerde Nepal ile Myanmar arasında ki bölgede yaşayan Naga'lar günümüz dünyasına ayak uydurmakta zorluk çekseler de geleneklerinden kopmuyorlar.

1
Erkek olmak ya da ergenliğe geçiş gibi ünvanlarla ödüllendirilmek için bir insanı öldürüp kafasını getirmesi gerekiyor bir Naga'nın.

2
Ne kadar çok insan öldürüp kafasını getirirse o kadar iyi bir savaşçı olarak anılıyor.

3
Vücutlarına yaptıkları dövmeler, kulaklarını boynuzla delmeleri ve kolyelerindeki kafa simgeleri ise öldürdükleri insan ve hayvanların sayısını işaret ediyor.

4
1970'lere kadar durum bu şekildeyken daha sonrasında yenilenen kanunlar ile artık daha fazla kan dökülmesi yasaklandı. Bunun yerine güçlerini artık hayvanları öldürüp kafalarını saklayarak sergiliyorlar.

5
Kabilenin şeflerinden biri ‘'Para diğer insanlar için ne ise kafalar da bizim için odur. İyi bir eş bulabilmek için, saygınlık kazanabilmek için iyi bir savaşçı olup kafa kesmeniz gerekir.'' diyor.

6
Günümüz şartlarında geleneklerinden kopmaya başlayan bu kabilenin yaşlılarından biri olan LuhbongWang ‘'Eskiden düşmanlarımızın kafalarını evlerimize asardık, ama artık bu yasak. Şimdi ise öldürdüğümüz hayvanların kafataslarını asıyoruz.'' diyor.

7
8
9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 10.04.2018 12:47 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!