Eş Bulup, Saygınlık Kazanmak İçin Kafa Kesen Kabile: Konyaklar - Son Dakika

Eş Bulup, Saygınlık Kazanmak İçin Kafa Kesen Kabile: Konyaklar

10.04.2018 12:47

Yüzyıllardan beri kafatası avcıları olarak bilinen bu kabilenin ismi Konyak Naga. Şimdilerde Nepal ile Myanmar arasında ki bölgede yaşayan Naga'lar günümüz dünyasına ayak uydurmakta zorluk çekseler de geleneklerinden kopmuyorlar.

1
Erkek olmak ya da ergenliğe geçiş gibi ünvanlarla ödüllendirilmek için bir insanı öldürüp kafasını getirmesi gerekiyor bir Naga'nın.

2
Ne kadar çok insan öldürüp kafasını getirirse o kadar iyi bir savaşçı olarak anılıyor.

3
Vücutlarına yaptıkları dövmeler, kulaklarını boynuzla delmeleri ve kolyelerindeki kafa simgeleri ise öldürdükleri insan ve hayvanların sayısını işaret ediyor.

4
1970'lere kadar durum bu şekildeyken daha sonrasında yenilenen kanunlar ile artık daha fazla kan dökülmesi yasaklandı. Bunun yerine güçlerini artık hayvanları öldürüp kafalarını saklayarak sergiliyorlar.

5
Kabilenin şeflerinden biri ‘'Para diğer insanlar için ne ise kafalar da bizim için odur. İyi bir eş bulabilmek için, saygınlık kazanabilmek için iyi bir savaşçı olup kafa kesmeniz gerekir.'' diyor.

6
Günümüz şartlarında geleneklerinden kopmaya başlayan bu kabilenin yaşlılarından biri olan LuhbongWang ‘'Eskiden düşmanlarımızın kafalarını evlerimize asardık, ama artık bu yasak. Şimdi ise öldürdüğümüz hayvanların kafataslarını asıyoruz.'' diyor.

7
8
9
10
11

Son Dakika Eş Bulup, Saygınlık Kazanmak İçin Kafa Kesen Kabile: Konyaklar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yavru Vatan'ın milli arabası Günsel Türkiye'de! Fiyatıyla ilgili de açıklama var Yaşlandıkça güzelleşen efsane! 36 yıl önce de harikaydı şimdi de Kansere yenik düştü! MasterChef Junior yarışmacısı Ben Watkins hayatını kaybetti Burada yaşamak yürek ister! Dev kayaların altındaki köy görenleri hayrete düşürüyor Sosyal medya şahlandı! Kafa karıştıran kısıtlama saatlerini fena ti'ye aldılar