Son Dakika Haberleri: Eşcinsel Papaz Hıristiyan Alemini Ayağa Kaldırdı

Eşcinsel Papaz Hıristiyan Alemini Ayağa Kaldırdı

10 yıl önce

1
65 yaşındaki İngiliz eşcinsel papazının kendisinden 40 yaş genç olan Nijeryalı erkek sevgilisiyle evleneceğini açıklaması, Hıristiyan dünyasını ayağa kaldırdı.


İngiltere'nin güney batısındaki Wiltshire bölgesinin Devizes Pazar şehrindeki ‘St John the Baptist Kilisesi' papazı 65 yaşındaki Colin Coward, kendisinden 40 yaş küçük olan Nijeryalı erkek sevgilisi Bobby Ikekhuame Egbele ile evleneceğini açıkladı.

2
Nikahtan sonra kilisede bir ‘kutsama ayini' yapmayı planlayan çiftin bu kararı, Hıristiyan din adamlarının büyük tepkisine yol açtı. Şükran ayininin eşcinsellere yasak olduğunu belirten Hristiyan din adamları, çiftin sadece Komünyon (Eucharist) ayini düzenleyeceğini belirtiyorlar.
3
Papaz Coward, “Kiliseler bombaları, savaşa gidenleri kutsuyor ama eşcinsel evlilikleri kutsamıyor. Bu büyük bir haksızlık” diye ifade etti.


Papaz Coward ile moda tasarımcısı sevgilisi Bobby'nin, 2007 yılında Afrika'nın batısındaki Togo şehrinde tanıştıkları ve birbirlerine aşık olduktan sonra nişanlandıkları ifade edildi.


Öte yandan, evlenmek için Devizes Evlenme Dairesi'ne başvuran çiftin, 9 Ekim 2010 tarihine gün aldıkları öğrenildi.Haber Yayın Tarihi: 21.08.2010 11:11 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Son görüntüsüyle korkutmuştu! 15 kilo veren İzel, göğüs dekoltesiyle büyüledi! Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü