Eşcinsel Papaz Hıristiyan Alemini Ayağa Kaldırdı - Son Dakika

Eşcinsel Papaz Hıristiyan Alemini Ayağa Kaldırdı

21.08.2010 11:11

1
65 yaşındaki İngiliz eşcinsel papazının kendisinden 40 yaş genç olan Nijeryalı erkek sevgilisiyle evleneceğini açıklaması, Hıristiyan dünyasını ayağa kaldırdı.

İngiltere'nin güney batısındaki Wiltshire bölgesinin Devizes Pazar şehrindeki ‘St John the Baptist Kilisesi' papazı 65 yaşındaki Colin Coward, kendisinden 40 yaş küçük olan Nijeryalı erkek sevgilisi Bobby Ikekhuame Egbele ile evleneceğini açıkladı.

2
Nikahtan sonra kilisede bir ‘kutsama ayini' yapmayı planlayan çiftin bu kararı, Hıristiyan din adamlarının büyük tepkisine yol açtı. Şükran ayininin eşcinsellere yasak olduğunu belirten Hristiyan din adamları, çiftin sadece Komünyon (Eucharist) ayini düzenleyeceğini belirtiyorlar.
3
Papaz Coward, “Kiliseler bombaları, savaşa gidenleri kutsuyor ama eşcinsel evlilikleri kutsamıyor. Bu büyük bir haksızlık” diye ifade etti.

Papaz Coward ile moda tasarımcısı sevgilisi Bobby'nin, 2007 yılında Afrika'nın batısındaki Togo şehrinde tanıştıkları ve birbirlerine aşık olduktan sonra nişanlandıkları ifade edildi.

Öte yandan, evlenmek için Devizes Evlenme Dairesi'ne başvuran çiftin, 9 Ekim 2010 tarihine gün aldıkları öğrenildi.

Son Dakika Eşcinsel Papaz Hıristiyan Alemini Ayağa Kaldırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı