Eşcinseller Sokaklara Döküldü - Son Dakika

Eşcinseller Sokaklara Döküldü

29.06.2009 20:14

1
ABD'nin New York kentinde geleneksel eşcinsel yürüyüşü ''LGBT Gay Pride'', Manhattan'daki 5. caddede yapıldı.

Yürüyüş, eyalet senatosunda önümüzdeki haftalarda oylanması beklenen eşcinsel evlilikle ilgili yasa tasarıyla ilgili tartışmaların sürdüğü bir dönemde düzenlendi.

2
Manhattan'daki ünlü Beşinci Cadde'de öğle saatlerinde başlayan yürüyüş, 5 saate yakın sürdü. Kentte 40. kez düzenlenen, ülke çapındaki en büyük ve en eski eşcinsel festivallerinden olan yürüyüşe, yetkililerinden alınan rakamlara göre, izleyicilerle birlikte 500 bine yakın kişi katıldı.
3
Yürüyüşte New York'un Demokrat Partili Senatörü Chuck Schumer, New York Valisi David Paterson, Belediye Başkanı Michael Bloomberg ve diğer üst düzey eyalet ve kent yöneticileri de hazır bulundu.

Renkli görüntülere sahne olan festivale New Yorklular ve kentte bulunan turistler de büyük ilgi gösterdiler. New York polisi, yürüyüş süresince Beşinci Cadde ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak yolları barikatlarla kapattı.

4
Çeşitli ülkelerden ve Amerika'nın farklı eyaletlerinden katılanların da olduğu yürüyüş boyunca, eşcinseller ve izleyiciler, eşcinsel evliliğin eyalet sınırları içinde yasallaşmasına büyük destek veren Vali Paterson'ı sık sık alkışlayarak, lehine slogan attı.

New York Valisi Paterson, basın mensuplarına yaptığı açıklamada ''Eyalet meclisinin onaylamasının ardından, New York Eyalet Senatosu'nun da en kısa sürede eşcinsel evlilikle ilgili kanun tasarısını yasalaştıracağını umuyorum'' dedi.

5
Eşcinsel evlilikle ilgili yasa tasarısı 13 Mayısta New York Eyalet Meclisi'nde 52'ye karşı 89 oyla kabul edilmişti. Tasarının yasalaşması için eyalet senatosunda da kabul edilmesi gerekiyor.

ABD'de Connecticut, Massachusetts, Vermont, Iowa ve Maine eyaletlerinde eşcinsel evlilik kabul ediliyor.

8 milyondan fazla nüfusa sahip New York eyaletinde tasarının yasalaşması halinde, ABD'de ilk kez büyük nüfusa sahip bir eyalette eşcinsel evliliğe onay çıkmış olacak.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Eşcinseller Sokaklara Döküldü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Depremin kucağındaki Yunan Adası Sisam'da da manzara vahim! Sokaklar taş yığınıyla doldu İzmir'de şiddetli deprem sonrası korkutan görüntü! Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu Cinsel içerikli film yıldızından maçta testis travması geçiren Rodriguez'e destek mesajı: Umarım iyisindir Nedeni bilinmiyor! Aynı fırından ekmek alan 300 kasabalı aklını yitirdi Bir döneme damga vurdu! Yumruklu saldırıda burnu kırıldı, barajı geçemeyince istifayı bastı