Eşeğe Tecavüz İddiasına Gözaltı! - Son Dakika

Eşeğe Tecavüz İddiasına Gözaltı!

07.01.2011 13:17

1
Muğla'nın Milas İlçesi'nde sahibi tarafından terkedildiği belirlenen eşeğe tecavüz ettikleri ileri sürülen dört kişiden biri hayvanseverler tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Polis, diğer üç kişinin de yakalanması için bölgede çalışma başlattı.

2
Milas'taki Sodra Dağı eteklerindeki sitelerde yaşayan bazı vatandaşlar önceki gün (Çarşamba) Milas Hayvanları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Meliha Tekin'i telefonla arayıp, bir grup çocuğun dağa götürdükleri eşeğe tevacüz ettiklerini anlattı. Dün (perşembe) tekrar Tekin'i arayan vatandaşlar eşeği bir kişinin dağa götürdüğünü ihbar etti.
3
Dernek üyeleri ve zabıta ekipleriyle birlikte dağa giden Tekin, eşeğe tecavüz ettiği ileri sürülen bekar, inşaat işçisi 32 yaşındaki Z.A.'yı yakaladı. Z.A., Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Milas Belediyesi Veterineri Fatih Yalçın tarafından genel bir muayeneden geçirilen eşeğin ön sağ bacağının kırık olduğu ve yürümekte güçlük çektiği tespit edildi.
4
Milas Hayvanları ve Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından koruma altına alına eşek, yakındaki bir minibüs durağının yanına bağlandı.

5
Z.A. polisteki sorgusunda eşeğe bir kez tecavüz ettiğini itiraf etti. Z.A., kendisi dışında yaşları 12 ile 15 arasında değişen üç kişinin daha tecavüz ettiğini ileri sürdü. Hakkında TCK'nın 225'nci maddesinde düzenlenen "Hayasızca hareketler" suçundan tutanak tutulup savcılığa gönderilen Z.A., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Polis, eşeğe tecavüz ettikleri ileri sürülen diğer üç kişinin arandığını bildirdi.
6
7

Son Dakika Eşeğe Tecavüz İddiasına Gözaltı! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement