Eşi, Danışmanıyla Basmış! - Son Dakika

Eşi, Danışmanıyla Basmış!

22.03.2009 21:57

1
HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk'ün eşi Canan Öztürk ile sevgilisi olduğu öne sürülen eski danışmanı Şahane Müftüoğlu mahkemelik oldu. Canan Öztürk, dava dilekçesinde Şahane Müftüoğlu'nu kendi evinin banyosunda iç çamaşırsız yakaladığını iddia etti.
2
HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk'ün sevgilisi olduğu ileri sürülen eski danışmanı Şahane Sultan Müftüoğlu ile annesi ve babasının, kendilerini toplum önünde küçük düşürdüğü iddiasıyla Öztürk'ün eşi Canan Öztürk aleyhine manevi tazminat davası açtığı ortaya çıktı. Ayrı ayrı mahkemelere açılan toplam 6 davada 10'ar bin TL manevi tazminat istendi.
3
Dava dilekçelerinde, Canan Öztürk'ün geçtiğimiz ağustos ayında bir gazeteye yaptığı açıklamalarla ve mesaj yoluyla gönderdiği kırıcı, incitici, kişilik haklarına saldırı niteliğindeki sözleri dava gerekçesi olarak gösterildi.
4
Ankara 6. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan dava dilekçesinde, Müftüoğlu'nun halen bir büyükelçiliğin ticaret ekonomi müsteşarlığında müdür olarak çalıştığı, yurt dışında eğitim almış saygın bir kadın olduğu kaydedildi.
5
Müftüoğlu'nun 2007'de Yaşar Nuri Öztürk'ün parlamento danışmanlığına başka bir üst düzey görevi bırakarak geldiği anlatılan dilekçede, bu süreçten sonra Canan Öztürk'ün incitici ithamlara başladığı ileri sürüldü. Ayrıca Canan Öztürk'ün 20 Ağustos 2008'de bir gazetede yayımlanan röportajındaki sözleriyle Müftüoğlu'nun şeref ve haysiyetine yönelik saldırıda bulunduğu kaydedildi.

6
İstanbul'da yaşayan Canan Öztürk'ün avukatı ise mahkemeye gönderdiği yanıt dilekçesinde Müftüoğlu ile Öztürk arasında 2006'dan beri 'yasak bir gönül ve cinsel ilişkisi' olduğunu iddia etti. Dilekçede şu sözler yer aldı: “24 Kasım 2006'da müvekkilem İstanbul'dan Ankara'daki evlerine gittiğinde kapı eşi tarafından uzun süre sonra açılabilmiş ve kötü bir manzara ile karşılaşmıştır.
7
Şahane Müftüoğlu kaçarak kendisini banyoya kilitlemiş, zorla çıkarıldığında ıslak saçlarla, iç çamaşırsız ve çıplak ayaklarla müvekkilemin karşısına çıkmıştır. Ayrıca müvekkilem yatak odasına gittiğinde, karışmış bir yatak ve yatağın başucunda Müftüoğlu'nun dekolte bir pozla çektirdiği çerçevelenmiş bir resimle karşılaşmıştır.
8
Müvekkilem Müftüoğlu'nu kovmuş, eşinin pişmanlık bildiren ifadeleri, çocuklarının doğum günü olması ve 25 Kasım'da yapılacak MYK toplantısı nedeolayın üzerine gitmemek durumunda kalmıştır.”

9
Şahane Müftüoğlu ile arasında aşk ilişkisi iddialarını kabul etmeyen Yaşar Nuri Öztürk, “Aşk niye yasak olsun, eğer aşk varsa onu yasaklamak kimsenin elinde ve imkanı dahilinde değildir.
10
Ben aşkını saklayacak bir adam değilim. Böyle bir şey oldu mu ben onu söylerim” demişti.
11
Öztürk, “Ben bunun komplo diye nitelendirilecek ciddiyete bile sahip olduğu kanaatinde değilim” diye konuşmuştu.

12
Ayrıca Canan Öztürk'ün dava dilekçesinde, Şahane Sultan Müftüoğlu'nun Yaşar Nuri Öztürk'e gönderdiğini iddia ettiği SMS mesajları da yer aldı.

13
14
15
16

Son Dakika Eşi, Danışmanıyla Basmış! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Zorlu yolculuk başladı! Kurt sürüsü saldırıları, göçerlerin korkulu rüyası Yakışıklığı tescillenen futbolcu Rurik Gislason'ın itirafı şaşırttı! Bir maçla spermlerine talep yağdı Osmanlı ve Selçuklu'nun bölgedeki tek eseri! Van Gölü, bağrındaki hazineyi ortaya çıkardı TV yıldızının sosyal medyada açtığı canlı yayına sevgilisi damga vurdu! Arkadan çırılçıplak geçti 8 annenin yüreğine ateş düştü! Melek yüzlü hemşirenin yaptıkları hastaneyi harekete geçirdi