Eski Güreşçi, Okulu Kitaba Çevirdi - Son Dakika

Eski Güreşçi, Okulu Kitaba Çevirdi

29.04.2014 10:27

1
Erzurum Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Müdürü eski milli güreşçi Selami Topaloğlu, 10 dersli ve 3 katlı okulu, öğrencilerin öğrendiklerini unutmaması için binayı bir anlamda 'kitaba' çevirdi.

2
Sınıflara Barış Manço, Dede Korkut, Mehmet Âkif Ersoy gibi isimler veren okul yönetimi, merdiven boşluklarını ise tarih, kültür ve sanat bilgileriyle dolduruldu.

3
8 ay önce okula müdür olarak atanan eski milli güreşçilerden Selami Topaloğlu, okulun dış cephesine tarihi Çifte Minareli Medrese, Kale ve kayakla atlama kulesini yağlı boya ile çizdirip boyattı.

4
Okuldaki 10 sınıfa ise devlet büyükleri, sporcular ve sanatçıların isimlerini verdi.

5
Okulda bir başka gelenek ise, en erken gelen öğretmenin tahtaya günün sözüsünü yazması oldu.

6
Okuldaki öğrenciler, her hafta sonu düzenlenen şınav, barfiks, mekik çekme gibi yarışmalar düzenleyerek mont ve ayakkabı kazanıyor.

7
Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Aşık Yaşar Reyhani sınıfı öğrencisi Mesure Göktaş, "Okulumuzu çok seviyoruz. Yapılan değişiklikler sayesinde öğrendiklerimizi unutmuyoruz." dedi.

8
Öğrencilerin görerek eğtim-öğretim yapmalarını sağlamak istediklerini anlatan Okul Müdürü Selami Topaloğlu, şöyle konuştu:

9
"Eski milli güreşçiyim. Okula 8 ay önce müdür olarak atandım. Okulu önemli ölçüde fiziki açıdan değiştirdik. Öncelikli olarak öğrenci ve öğretmenlerin rahat edebileceği fiziki ortamı sağladık."

10
"Öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için her hafta bir etkinlik yaptık. Barfiks çekme, uzun atlama, gülle atma, şiiir dinletileri düzenledik. Öğretmen arkadaşların çektiği fotoğraflardan oluşan sergi açtık. Mesleki kariyer günleri yaptık."

11
"Merdivenleri çocukların görerek öğrenmelerini sağlamak için değiştirdik. Amaç; çocuklar derste dinlemediği ya da anlamadığı konuları merdivenden iniş çıkışlarda okuyarak hafızasında tutacak."

Son Dakika Eski Güreşçi, Okulu Kitaba Çevirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Cinsel içerikli videolarını satan genç modelin para kazanma planı mide bulandırdı Bir anda köpürmeye başladı! Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Eğirdir can çekişiyor Ekranların haşarı çocuğu Şoray Uzun'dan yıllar sonra gelen itiraf! Duyunca çok şaşıracaksınız Koronavirüse yakalanan Hadise'den haber var! Mutfaktan çıkmıyor Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun