Son Dakika Haberleri: Eski Medeniyetler Daha Mı İleri?

Eski Medeniyetler Daha Mı İleri?

11 yıl önce

1
Pasifik okyanusu derinliklerinde insan yapımı bazalt duvar bulundu. 200 metre uzunluğunda, 10 metre yüksekliğinde olan duvarın tarihi bir kente ait olduğu düşünülüyor.
2
Binlerce sütunun bir araya getirilmesiyle inşa edilmiş olan tarihi duvar, Tayvan'ın 40 kilometre açıklarında, biyolog Jeng Ming-hsiou tarafından keşfedildi. Başkent Taipei'deki Academia Sinica'da profesör olan Jeng, Pescadores takımadası yakınlarında dalış yaparken bazalt duvara rastladı.
3
Duvarı filme alan Jeng, suyun altında bu türden formasyonlar görmenin hiç kolay olmadığını belirterek, keşfi "tamamen beklenmedik bir olay" diye niteledi.
4
Bloklar halindeki bazalt duvarlar İrlanda'daki Devler Geçidi ve Yeni Zelanda'daki Wairere Boulders gibi yerlerde bulunmuştu. Ancak Jeng'in keşfiyle ilk kez suyun altında bu türden duvarlara rastlanıyor.
5
Tayvan açıklarındaki duvarların 1800 yıl önceki volkanik patlama sonucu sular altında kalan antik bir kente ait olabileceği sanılıyor.
6
7Haber Yayın Tarihi: 05.01.2009 06:52 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!