Eski Milletvekili Kösoğlu ve Aras'ın Cenaze Töreninde Gerginlik - Son Dakika

Eski Milletvekili Kösoğlu ve Aras'ın Cenaze Töreninde Gerginlik

11.10.2013 15:57

Vefat eden Erzurum eski milletvekilleri Nevzat Kösoğlu ile Sebahattin Aras için Kocatepe Camii'nde Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli'nin de katıldığı cenaze namazı kılındı.

1
Vefat eden Erzurum eski milletvekilleri Nevzat Kösoğlu ile Sebahattin Aras için Kocatepe Camii'nde cenaze namazı kılındı.
2
Cenaze törenine Başbakan Erdoğan ile MHP lideri Bahçeli de katıldı. Erdoğan ve Bahçeli'nin tokalaşmadığı görüldü.
3
Cenaze namazı öncesi vatandaşlarla protokol arasına kurulan barikata bazı vatandaşların itiraz etmesi sonrasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

4
Kocatepe Camii'nde, Cuma namazı sonrası Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar'ın kıldırdığı cenaze namazına, Kösoğlu ve Aras'ın yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Salih Kapusuz, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çok sayıda eski bakan ve milletvekili katıldı.
5
Erzurum eski milletvekilleri Nevzat Kösoğlu ile Sebahattin Aras için Kocatepe Camii'ndeki düzenlenen cenaze töreninde yoğun güvenlik önlemleri aldı.
6
Devletin zirvesinin hazır bulunduğu cami avlusunda protokol kısmı demir bariyerlerle çevrildi. Protokol dışında sivil vatandaş içeri alınmadı.
7
Cuma sonrası camiden çıkan bir grup vatandaş, protokol için ayrılan bölüme geçmek istedi. Polis barikatına yüklenen vatandaşlarla güvenlik güçleri arasında arbede çıktı.
8
Arbede nedeniyle cami avlusuna takviye Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi. Bu esnada karşılıklı itişmeler yaşandı.
9
Tekbir eşliğinde ilerleyen grup daha sonra bariyerlerin açılmasıyla protokol bölümüne geçti.
10
Bir süre daha burada tekbir getiren grup, namaza dahil oldu.
11
Çevik Kuvvet ekipleri ise Başbakan Erdoğan'ın geçeceği yerde koridor oluşturdu.
12
Namazın ardından devletin zirvesi cami avlusunda saf tuttu. Çıkan olayların yatışması için bir süre camide bekleyen Erdoğan, daha sonra avluya indi.
13
Protokolde bulunanlarla tokalaşan Erdoğan'ın Bahçeliyle tokalaşmadığı görüldü. Kılınan cenaze namazının ardından iki milletvekili için helallik istendi.
14
Kösoğlu ve Aras'ın naaşı toprağa verilmek üzere Gölbaşı mezarlığına götürüldü. Başbakan Erdoğan ve diğer protokol üyeleri yoğun güvenlik önlemleri altında camiden ayrıldı.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Son Dakika Eski Milletvekili Kösoğlu ve Aras'ın Cenaze Töreninde Gerginlik - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement