Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık - Son Dakika

Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık

07.07.2020 15:42

İngiliz eski jimnastikçiler Catherine Lyons ve Lisa Mason katıldıkları televizyon programında antrenörleri tarafından dövülüp aç bırakıldıklarını ve tacize uğradıklarını itiraf ettiler.

1
İngiltere iki kadın sporcunun itirafını konuşuyor. İngiliz ITV'ye konuşan eski jimnastikçiler Catherine Lyons ve Lisa Mason, antrenörleri tarafından dövüldüklerini, aç bırakıldıklarını ve tacize uğradıklarını açıkladı.
2
Avrupa ve Britanya Şampiyonu Catherine Lyons Britanyalı antrenörler tarafından sopayla dövüldüğünü ve kilo aldığı için 1 hafta aç bırakıldığı söyledi.

3
Şampiyon jimnastikçi, sürekli olarak bağırdığını ve bazen sakinleşene kadar kapısı kapalı bir dolapta bırakıldığını söyledi. Henüz 19 yaşında olan Catherine Lyons sporcu kariyerini sonlandırmıştı.
4
Lyons'un yanı sıra Britanyalı ünlü şampiyon jimnastikçi Lisa Mason da 10 yaşından beri taciz gördüğünü itiraf etti. Mason, antrenörleri tarafından atletizm pistinde elleri kanayana kadar amuda kalkmış bir şekilde zorla yürütüldüğünü söyledi.

5
Mason ayrıca, "12 yaşımızdan beri Voltarol adlı ağrı kesicilerden çok kullanıyoruz. Bazı takım arkadaşlarım bu ilacı almadan antrenman dahi yapamıyor" dedi.
6
Sporu bıraktıktan sonra Instagram hesabından bikini modelliği yapan güzel sporcu, "Ne zaman yorulmaya ve yıpranmaya başlasak kortizon iğnesi yapılıyordu. Dizimdeki 3 derece zorlanma ve bacağımdaki stres kırığıyla da mücadele etmek zorunda kaldım."

7
Konu üzerine açıklama yapan İngiliz Jimnastik Derneği (British Gymnastics) konuyla ilgili yaşananların asla tasvip edilmediğini ve konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

8

Son Dakika Eski sporcuların itirafları kan dondurdu: Tacize uğradık, dövüldük, aç bırakıldık - Son Dakika Spor


YORUMLAR (2)
  • Xxx: İyi olmuş hepinize de şimdi mi konuşuyorsunuz parasız kalınca her şeyi anlat zamanında niye konuşmadınız Cevap Yaz 14 5 Yayından Kaldır
  • Adınız Soyadınız: İtiraf değil iddia itiraf kendisine yapılan birsey icin değil kendisinin yaptığı bir sey icin kullanılır Cevap Yaz 15 1 Yayından Kaldır
500
Advertisement