Eskişehir'de Akademisyenlere Veda! Cenaze Töreninde Gözyaşları Sel Oldu - Son Dakika

Eskişehir'de Akademisyenlere Veda! Cenaze Töreninde Gözyaşları Sel Oldu

2 yıl önce

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde dün yaşanan katliamın ardından bugün 4 öğretim üyesi için tören düzenlendi. Önce morg kapısında bekleyen ardından tören alanına geçen ailelerin feryatları herkesin yüreklerini dağladı...

1
ESOGÜ Eğitim Fakültesi'nde öğretim görevlisi Volkan Bayar tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda hayatını kaybeden Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu ve öğretim görevlileri Serdar Çağlak ile Yasir Armağan için rektörlük binası önünde tören düzenlendi.

2
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundan otopsileri tamamlandıktan sonra alınan cenazeler rektörlük binası önündeki alana getirildi.

3
Tören sırasında aileler yaşanan olay nedeniyle üniversite yönetimine büyük tepki gösterdi. (Mikail Yalçın'ın ağabeyi morg çıkışında gözyaşlarına boğuldu)

4
Akademisyen Serdar Çaylak'ın cenazesi alınırken aile yakınları sinir krizileri geçirdi.

5
Öte yandan Volkan Bayar'ın katliamda ruhsatlı tabancasıyla 2 şarjör kullanarak 23 el ateş ettiği ortaya çıktı.

6
Katliam kurbanlarından Mikail Yalçın'ın ağabeyi...

7
Eski Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı ise Volkan Bayar'la ilgili şu bilgileri verdi: “Bu şahsın eski dekanlık görevini yaptım. Bu kişi FETÖ'den atılmış biri değil. Yüzlerce kişiyi FETÖ'cü diye şikâyet etmiş biri. 200'ün üzerinde kişiyi şikâyet etti. Abartı değil bu rakam. Şikâyet ettiği kişilerin çoğuna işlem yapılmadı. Çoğu beraat etti. Onunla ilgili süren birçok soruşturma var. Benimle ilgili de 2 dava var.”

8
Volkan Bayar'ın şikâyeti üzerine yargılanıp beraat eden ve üniversiteden ihraç edilen Yrd. Doç. Yalçın Bay şöyle dedi: “Volkan Bayar beni FETÖ'cülükle suçladı, şikâyet etti. Hakkımda soruşturma açıldı. Ama mahkemeden beraat ettim. Üniversiteden ise ihraç edildim. Kendisi FETÖ'cü olmasına rağmen milliyetçi ve Atatürkçü akademisyenleri FETÖ'cü diye şikâyet ediyor. Türkiye genelinde 102 akademisyeni şikâyet etmiş

9
Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, dün 3 savcının soruşturmayı yürüttüğünü belirterek şunları söyledi: “Volkan Bayar, Emniyet'te şu ifadede bulunmuştur; Volkan Bayar, kendisi ve eşi hakkında sözlü ve fiili saldırıda bulunulduğu iddiası ile Yasir Armağan tarafından şikâyet edilmiş. Soruşturma kapsamında soruşturmacı bunların savunmasını almak üzere yazı yazıyor. Bugün bu zarf eline geçince eşini de çağırıyor zarfı okuyor. Sinirlendiğini aşağıda otoparktaki aracında silahını alarak olayı işlediğini ifade etmiş. Bu bilgiyi açıklamak istedik. Çünkü olay çok farklı yönlere çekilmek isteniyor. Volkan Bayar'ın eşi de gözaltına alınmıştır.”

10
11
12
13
14
15

Haber Yayın Tarihi: 06.04.2018 12:56 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çöpçatan sitesinde tanıştığı genci cinsel ilişki oyuncağıyla boğarak öldürdü! 24 yaşında emekli oldu! Genç adamın büyük sırrı ortaya çıktı Bu işi yaparak 300 bin dolar kazanıyorlar! İşte dünyanın en ilginç meslekleri Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! Fenomen güzelden ilginç yardım kampanyası! Çırılçıplak soyunup 24 saat canlı yayın yaptı