Esrarengiz Canlının Ne Olduğu Ortaya Çıktı! - Son Dakika

Esrarengiz Canlının Ne Olduğu Ortaya Çıktı!

3 yıl önce

Sivas'ta seracılık yapan bir adamın tarlasında görüp kameraya aldığı ördek gagalı bir fareyi andıran canlının cinsi tespit edildi. Sulak iklimde yaşayan Suncus cinsi farenin Sivas'a nasıl geldiği tespit edilemedi...

1
Sivas'ın Zara İlçesi'nde geçtiğimiz ay seracılık yapan 41 yaşındaki Cengiz Oğuzhan serasının çevresinde çalışma yaparken, toprağın altından çıkan minik, fareye benzer ama ördek gagası gibi gagası bulunan canlılarla karşılaştı.

2
Canlıları cep telefonu ile görüntüleyen Oğuzhan, incelenmek üzere numune almak istediğinde ise canlıları bir daha göremedi. Şaşkınlık ve merak uyandılar canlı türü ile ilgili Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı tarafından inceleme başlatıldı. Başlatılan incelemede ilginç canlının Suncus cinsi olduğu anlaşıldı ancak türü tespit edilemedi.

3
Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Biyolog Mahir Yıldırım, "Cinsi suncus ama türünü halen tespit edemedik. Cüce sivri fare olarak adlandırılıyor. Nemli alanlarda yaşıyor. Yayılış alanı geniş olsa de nadir görülen bir canlı. Ben hayatımda hiç görmedim. Sadece yapılan haberlerle karşılaştım. Nemli yerlerle yaşıyor. Sivas ise kurak bir iklim. Çok küçük bir canlı. En fazla 5 santimetre boyuna kadar büyüyebiliyor. Sadece birkaç gram ağırlığında oluyor. Çok küçük bir canlı olduğu için nadir görülüyor olabilir" dedi.

4
NASIL GELDİĞİ BELLİ DEĞİL
NASIL GELDİĞİ BELLİ DEĞİL


Suncus cinsi olan ve sulak iklimde yaşayan canlının Sivas'a nasıl geldiği ise tespit edilemedi.

Haber Yayın Tarihi: 18.11.2017 03:55 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi Buz hokeyinin kalça kraliçesi Andreja Rituper, Ferrari benzetmesiyle olay oldu! Donan göl üzerinde hatıra fotoğrafı çektirdiler! Ortaya birbirinden ilginç kareler çıktı Aldatılan kadından görülmemiş intikam! Kocasının cinsel organına civata somonu taktı Hababam Sınıfı'nda Damat Ferit'in çocuk sahnesindeki hata yıllar sonra fark edildi!

Son Dakika Haberleri