Esrarengiz Canlının Ne Olduğu Ortaya Çıktı! - Son Dakika

Esrarengiz Canlının Ne Olduğu Ortaya Çıktı!

18.11.2017 15:55

Sivas'ta seracılık yapan bir adamın tarlasında görüp kameraya aldığı ördek gagalı bir fareyi andıran canlının cinsi tespit edildi. Sulak iklimde yaşayan Suncus cinsi farenin Sivas'a nasıl geldiği tespit edilemedi...

1
Sivas'ın Zara İlçesi'nde geçtiğimiz ay seracılık yapan 41 yaşındaki Cengiz Oğuzhan serasının çevresinde çalışma yaparken, toprağın altından çıkan minik, fareye benzer ama ördek gagası gibi gagası bulunan canlılarla karşılaştı.

2
Canlıları cep telefonu ile görüntüleyen Oğuzhan, incelenmek üzere numune almak istediğinde ise canlıları bir daha göremedi. Şaşkınlık ve merak uyandılar canlı türü ile ilgili Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı tarafından inceleme başlatıldı. Başlatılan incelemede ilginç canlının Suncus cinsi olduğu anlaşıldı ancak türü tespit edilemedi.

3
Konuyla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Zooloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Biyolog Mahir Yıldırım, "Cinsi suncus ama türünü halen tespit edemedik. Cüce sivri fare olarak adlandırılıyor. Nemli alanlarda yaşıyor. Yayılış alanı geniş olsa de nadir görülen bir canlı. Ben hayatımda hiç görmedim. Sadece yapılan haberlerle karşılaştım. Nemli yerlerle yaşıyor. Sivas ise kurak bir iklim. Çok küçük bir canlı. En fazla 5 santimetre boyuna kadar büyüyebiliyor. Sadece birkaç gram ağırlığında oluyor. Çok küçük bir canlı olduğu için nadir görülüyor olabilir" dedi.

4
NASIL GELDİĞİ BELLİ DEĞİL
NASIL GELDİĞİ BELLİ DEĞİL

Suncus cinsi olan ve sulak iklimde yaşayan canlının Sivas'a nasıl geldiği ise tespit edilemedi.

Son Dakika Esrarengiz Canlının Ne Olduğu Ortaya Çıktı! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor