Etkileyici Tasarımı ile Accent Blue - Son Dakika

Etkileyici Tasarımı ile Accent Blue

02.06.2014 08:25

1
Hyundai'nin uzun yıllar B segmentinde yarışan aracı Hyundai Accent geçirdiği ciddi değişim ile artık C segmentinde rakiplerine kafa tutuyor. İşte Esad Sivri'nin Haberler.Com okurları için test ettiği Hyundai Accent Blue 1.4 D-CVVT Prime...

2
Çok küçük rötuşlarla makyajlanan Accent Blue'da ki değişimi ancak dikkatli gözler fark edebilir. Ön bölümde şerit halindeki gündüz farları makyajda noktasal LED'lere dönüşmüş.

3
Yan bölümde aracın alçalan tavanı fark ediliyor. Kapı kolları hizasında uzanan derin omuz çizgileri yine profilde baskın bir karakter oluşturmuş.

4
Arka kısım makyaj operasyonundan pek etkilenmemiş. Yana doğru uzanan çift renkli elips stoplar ile sis farları harika bir bütünlük oluşturmuş.

5
Hyundai Accent Blue 4.370 mm uzunluğa, 1.700 mm genişliğe ve 1.457 mm yüksekliğe sahip. Dışarıdan oldukça heybetli duran araç kabin içinde de dış görünümünün hakkını veriyor.

6
Accent Blue'nun iç mekanına girdiğimizde büyük ekran ve multimedya sistemi dikkat çekiyor. Ancak bu ekran baz iki donanımda sunulmuyor.

7
Kapılarda ve döşemelerde tercih edilen açık renk araca ciddi ferahlık katmış. Accent Blue'nun vaz geçilmezi olan mavi renk ışıklandırmalar ile hem gece hem gündüz hoş bir görünüm sunuyor.

8
Eski multimedya sistemine göre gelişmiş özellikler taşıyan bu kısım hem dokunmatik hem de navigasyon özelliğine sahip.

9
Test aracımız çift renkli bir kokpite sahip. Bu iç mekanın şık görünmesini sağlamış. Malzeme kalitesi sınıfı düşünüldüğünde standartları karşılıyor.

10
465 lt lik bagajı oldukça başarılı. Derin yapısı ile bir çok eşyayı kolaylıkla sığdırabiliyorsunuz.

11
Arka koltuklarda açık renk döşemelerin ferahlığı, eğik koltukları ve oldukça rahat yolculuk yapılabiliyor. Ön koltuk arkasındaki plastik aksam oldukça kullanışlı.

12
Gamma ailesine mensup 1.4 litrelik benzinli eski motor eski yerini Kappa ailesinden bir üniteye bırakmış. 1.368 cc hacmindeki motor 6.000 d/d'de 100hp güç, 4.000 devirde ise 133Nm tork üretiyor.

13
Motorun gücü CVT tipi otomatik şanzımanla ön tekerleklere gücü başarılı bir şekilde iletiliyor. Fabrika verilerine göre aracın 0-100 km/s hızlanması 12.2 saniye sürüyor.

14
Motor alt devirleri çok sevmese de aracı başarıyla taşıyor. Hatta yüksek devirlerden kendisinden beklenmeyecek bir atikliğe sahip.

15
Testimiz süresince 100 km'de ortalama 7.5 lt bir yakıt tüketimi tespit ettik. Değer biraz yüksek gibi olsa da benzinli ve otomatik bir araç içi makul diyebiliriz.

16
Accent Blue'nun ön süspansiyon sisteminde bağımsız Mac Pherson, arka kısmında ise çift noktadan bağlantılı torsiyon çubuğu tercih edilmiş.

17
En maliyetsiz süspansiyon çözümlerinden birisi olan bu sistem makul düzeyde konfor ve yol tutuş sunuyor. Orta şiddetteki darbeler başarıyla emiliyor.

18
Araç yalıtım konusunda eski nesil Accent modellerinin bir hayli ilerisinde. Ancak yine de özellikle iç mekanda lastik sesi maalesef fazlaca duyuluyor.

19
Araç virajlarda bir miktar salınım gösteriyor ancak bu durum tedirgin edici değil. Sadece direksiyon hissiz ve hafif kalıyor. ESP sistemi tüm donanım versiyonlarında standart olarak sunuluyor.

20
Habeler.Com için test ettiğimiz aracımız ACCENT BLUE 1.4 D-CVVT PRIME CVT OTM versiyonunda 56.250 TL'den satılmaktadır. ACCENT BLUE 1.4 D-CVVT BİZ olan baz versiyonunda ise 46.100 TL'den satılmaktadır.

Son Dakika Etkileyici Tasarımı ile Accent Blue - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İçine şeytan kaçtı diye medyuma götürdüğü kızı tarafından parçalara ayrıldı Poz uğruna kayalıklara tırmanan model dengesini kaybedince suya düştü İtalya'nın bir köyünde 9 TL'ye ev sahibi olunuyor! Almak için tek bir şart var Dünyanın en büyük elmacık kemiklerine sahip olmak isteyen model her gün kendine dolgu yapıyor Fahriye'nin dönüşü muhteşem oldu! Eskisinden daha fit