Ev Hanımları Şişmanlıyor - Son Dakika

Ev Hanımları Şişmanlıyor

11.04.2014 18:14

Hareketsiz ev hayatı kadınların sağlığını tehdit ediyor.

1
Hareketsiz hayat ev hanımlarını tehdit ediyor. Hazır gıdalar ve artan teknoloji de hastalıkları beraberinde getiriyor.
2
Evlerimiz giderek daha teknolojik oluyor. Bir düğmeyle yıkanan çamaşırlar, bulaşıklar ve kolaylaşan temizlik. Hareketsiz hayata yaşayan ev hanımları kilo almaya mahkum kalıyor.

3
Teknolojinin sağladığı katkılarla ev işlerini daha pratik ve kolay yapma imkanına kavuşan ev hanımlarını çağımızın hastalığı obezite tehdit ediyor.
4
Çok fazla fiziksel aktivite yapma imkanı bulamayan ev hanımları; eğer kilolarını kontrol edemiyorlarsa; başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, şeker ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkların pençesine düşüyor.
5
Öğün atlayan aşırı ağır yiyecekler hazırlayan ve hareketsiz ev hayatı geçiren ev hanımları, aşırı şişman çocuklar yetiştiriyor.
6
Stres, uykusuzluk ve beslenme eksikliği olan ev hanımları psikolojik sorunlar yaşarken, düzensiz yemek yeme davranışları geliştirmektedirler.

7
Uzun süreli ve bilinçsiz olarak diyet yapan ev hanımları, metabolizmalarının düzenini bozarak hızlar kilo aldırıyor.
8
Ev hanımları stres ve düzensiz beslenme nedeniyle hipertansiyon, şeker, kalp gibi hastalıkların riski altında.

9
Ayrıca evde sürekli bir şeyler atıştırma imkânı olması ve komşular arasında ikram konusunda yapılan ısrarlar, kadınların beslenme kontrolü yapmalarını zorlaştırıyor.

Son Dakika Ev Hanımları Şişmanlıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı