Ev Hanımları Şişmanlıyor - Son Dakika

Ev Hanımları Şişmanlıyor

6 yıl önce

Hareketsiz ev hayatı kadınların sağlığını tehdit ediyor.

1
Hareketsiz hayat ev hanımlarını tehdit ediyor. Hazır gıdalar ve artan teknoloji de hastalıkları beraberinde getiriyor.
2
Evlerimiz giderek daha teknolojik oluyor. Bir düğmeyle yıkanan çamaşırlar, bulaşıklar ve kolaylaşan temizlik. Hareketsiz hayata yaşayan ev hanımları kilo almaya mahkum kalıyor.

3
Teknolojinin sağladığı katkılarla ev işlerini daha pratik ve kolay yapma imkanına kavuşan ev hanımlarını çağımızın hastalığı obezite tehdit ediyor.
4
Çok fazla fiziksel aktivite yapma imkanı bulamayan ev hanımları; eğer kilolarını kontrol edemiyorlarsa; başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, şeker ve hipertansiyon gibi rahatsızlıkların pençesine düşüyor.
5
Öğün atlayan aşırı ağır yiyecekler hazırlayan ve hareketsiz ev hayatı geçiren ev hanımları, aşırı şişman çocuklar yetiştiriyor.
6
Stres, uykusuzluk ve beslenme eksikliği olan ev hanımları psikolojik sorunlar yaşarken, düzensiz yemek yeme davranışları geliştirmektedirler.


7
Uzun süreli ve bilinçsiz olarak diyet yapan ev hanımları, metabolizmalarının düzenini bozarak hızlar kilo aldırıyor.
8
Ev hanımları stres ve düzensiz beslenme nedeniyle hipertansiyon, şeker, kalp gibi hastalıkların riski altında.

9
Ayrıca evde sürekli bir şeyler atıştırma imkânı olması ve komşular arasında ikram konusunda yapılan ısrarlar, kadınların beslenme kontrolü yapmalarını zorlaştırıyor.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

25 saniye sallandı, 601 can aldı! İşte Türkiye'nin yaşadığı en büyük depremler İmdat çağrısına cevap veren bikini modeli polis memuru vurularak öldürüldü Futbolcu Javier Hernandez'in eşi Sarah Kohan hem güzelliği hem yeteneğiyle büyülüyor Kenan Doğulu'nun klibinde birkaç saniye gözükmüştü, şimdilerde Türkiye'nin hayran olduğu isim! Hadise işi abarttı! Ayna önünde mayosuyla dans edip kalçasını gösterdi

Son Dakika Haberleri