Ev Hanımlarının Kurtulması Gereken 4 Yük - Son Dakika

Ev Hanımlarının Kurtulması Gereken 4 Yük

02.05.2014 14:21

1
Ev hanımları da çalışan hanımlar da bitmeyen işlerden, çocuklardan, yardımcı olmayan kocalardan şikayetçi.

2
Kadınların üstünde gerçekten büyük bir yük var, kadınların bu yükün bir kısmını atmaları lazım. Bu yükleri sıralarsak;

3
Birincisi: Bitmeyen ev işlerinden başlamalı.Temizlik gerekli; ama kadınlar fazla önem verip temizlikle kendini bitirmemeli.

4
Temizliğin her kadın için anlamı farklıdır. Kimi içinden geldiği için, kimi zaruretten, kimi de konu komşuya eşe dosta ayıp olmasın, diye yapar.

5
İkincisi: Televizyon programlarının yükünü atın üstünüzden. Sabah kalkıp erkenden açıp kim kimi öldürmüş, kim kimi aldatmış, kim kimin katili, kim kimle kırıştırmış, kim kimle ayrılmış tarzındaki televizyon programlarını asla seyretmeyin.

6
Bu programların kimseye faydası yok, sadece zararı var. Bu programlar moralinizi bozar, canınızı sıkar, sizi paranoyak yapar. Bütün günde aklınızdan çıkmaz, boş yere yaşamadığınız derdin sıkıntısını çekersiniz.

7
Üçüncüsü: Yemek yapma faslı. Çok çeşitli yemekler yapmaya uğraşıp, kendinizi helak etmeye gerek yok. Hastalıkların çoğu çok ve karışık yemekten oluyor.

8
Dünyada bu kadar aç insan varken, bu kadar tıkınmaya gerek yok. Öyle televizyon programlarında her gördüğünüz yemeği denemeye de uğraşmayın. Büyük ihtimal damak zevkinize uymayacak ve eşiniz beğenmeyecektir.

9
Dördüncüsü: Çocuklar. Çocuklar ve onların işlerine gelince, bu konuda da çocuklarınıza sorumluluk verin.

10
Üzerinizdeki yükün bir kısmını onlara yükleyin. Kendi işiniz yetmiyormuş gibi bir de onların işlerini yüklenmeyin. Anne babaların görevi çocuklarını mutlu etmek değildir.

11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Ev Hanımlarının Kurtulması Gereken 4 Yük - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement