Son Dakika Haberleri: Ev Temizliğinde Harikalar Yaratan Sirke, Mutfak Tezgahı ve Parkeleri Mahvediyor

Ev Temizliğinde Harikalar Yaratan Sirke, Mutfak Tezgahı ve Parkeleri Mahvediyor

7 ay önce

Kimyasal kullanmamak için çoğu zaman ev temizliğinde sirke kullanırız. Ancak ev temizliğinde sirke her zaman yarar sağlamıyor. Evinizde kullandığınız birçok noktada sirke zarar verebiliyor. İşte ev temizliğinde asla sirke kullanmamanız gereken yerler...

1
Sirke yemekler dışında temizlik konusunda da çoğu ev hanımının kurtarıcısı haline geldi. Yer silmeden çamaşır makinesinde yumuşatıcı olarak kullanmaya, dibi tutmuş tencereleri temizlemeye kadar daha birçok şeyde sirke kullanılıyor. Ancak sirke ev temizliğinde bir numaralı yardımcınız olsa da asla kullanılmaması gereken yerler var.
2
Granit ve mermer mutfak tezgâhları
Granit ve mermer mutfak tezgâhları


Sirke içerisinde yer alan yoğun miktardaki asit nedeniyle granit ve mermer yüzeylere zarar verebilir, lekelenmeler oluşmasına neden olabilir.
3
Ütüdeki yanık lekeleri
Ütüdeki yanık lekeleri


Bayanların korkulu rüyası haline gelen ütü üzerine yapışmış yanık lekelerinde sirke ve tuz kullanımı oldukça yaygın. Ancak buharlı ütülerin tabanındaki delikler yabancı maddelerin içerideki elektrik aksamına sızması için oldukça elverişli yerlerdir. Bu nedenle buharlı ütü temizliğinde sirke ve tuz kullanmaktan kaçının.
4
Parke zeminler
Parke zeminler


Parke yüzeyleri parlatmak için çoğu ev hanımı yer silme suyunun içerisinde sirke koyar. Ancak bu durum oldukça yanlıştır. Çünkü sirkenin içerisinde yer alan asit miktarı, parke zeminlerin renginin ağarmasına neden olabilir.
5
Kan, çimen. mürekkep lekesi
Kan, çimen. mürekkep lekesi


Bu tarz inatçı lekelerde, lekenin üzerine sirkeyle müdahale etmekten vazgeçin. Çünkü sirkeyle müdahale ettiğiniz takdirde leke daha derine inecek, lekenin çıkması imkânsızlaşacaktır.Diğer Galeriler

İki Kardeşin Bulduğu Balık Avlama Yöntemi Herkesi Şaşkına Çevirdi Doktorlar Hastalığını Bile Bulamamıştı! Talihsiz Kadının Hayatını 2 Tesisatçı Kurtardı 24 Haziran İle İlgili Her Vatandaşın Bilmesi Gerekenler 10 Adımda Oy Kullanma Rehberi DEAŞ, Ünlü Modeli Böyle Kandırmaya Çalışmış!