Ev Temizliğinden Bıktı, Kendini Temizleyen Ev Yaptı - Son Dakika

Ev Temizliğinden Bıktı, Kendini Temizleyen Ev Yaptı

3 yıl önce

ABD Oregon'da yaşayan Frances Gabe'in bulduğu çözüm tüm ev kadınlarını mutlu edecek cinsten...

1
2
Frances Gabe isimli kadın, çocukluğunda kendini temizleyen evin hayalini kurdu. II. Dünya Savaşından sonra elektrik mühendisi olan eşi ile birlikte yapı onarımı işinde 45 yıl çalıştı.

3
4
5
Hayalini kurduğu evi kağıt üzerinden hayata geçirmesi ise 30 yılını aldı. Bu evin tasarımı için öncelikle evin her odasının tavanına tek bir düğmeye basarak odanın her tarafına önce sabunlu su, ardından temiz su püskürten ve ardından da kurutan bir alet yerleştirdi.

6
Klozet, küvet ve lavabo kendi kendini basınçlı su sistemi ile temizliyor. Kitapların tozu özel bir sistemle emiliyor; şöminedeki bir drenaj sistemi külleri topluyor; bulaşık makinesinde yıkanan ve kurutulan kap kacak raylı bir sistemle dolaba yerleştiriliyor; aynı şekilde çamaşır makinesi elbise dolabı ile birlikte tasarlandığından yıkanan ve kurutulan çamaşırlar aynı zamanda dolaba yerleşmiş oluyor. Bu ev ABD'de Oregon'da sıkça ziyaretçi alıyor ve 25 dolara da bu deneyimi yaşamak isteyenler için hala konaklama hizmeti veriyor.

7
Tabi ki öncesinde duvarlar, tavanlar ve döşemeler su tutucu bir malzeme ile kaplandı. Ayrıca döşemelere köşelere doğru çok hafif bir eğim verildiğinden, döşeme üzerinde kalan fazla su iki köşedeki drenaj sisteminden kendiliğinden atılacak şekilde zemin planlandı. Oda içerisindeki aksesuarlar, kitaplar plastikle sudan etkilenmeyecek biçimde kaplandı. Evdeki perde, halı gibi kendi tabirince toz toplayıcı olan tekstil ürünleri de kullanılmadı.

8
9
10
11
12
13


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karantinada canı sıkılan Bella, çamaşırsız giydiği ceketi ile yürek hoplattı Böbrek nakli yaptırdığı hastaneyi unutmadı! Selena Gomez'den yüklü korona bağışı Koronavirüse karşı alınan birbirinden ilginç önlemler, 'bu kadar da olmaz' dedirtti Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak Aslıhan Doğan Turan, giyinme odasını gösterdi! Servet değerindeki çanta ve ayakkabıları dikkat çekti