Evdeki Esrarengiz Yangınlar - Son Dakika

Evdeki Esrarengiz Yangınlar

30.11.2010 15:55

1
Şanlıurfa'da, 4 çocuklu Taş ailesinin yaşadığı tek odalı evde son 3 ayda 30 kez küçük çaplı yangın çıktı. Bilinmeyen nedenlerden dolayı günün değişik saatlerinde çıkan yangınlar, Taş ailesi ve komşularının yardımı ile söndürülüyor. Yangınlar küçük çaplı olduğu için bu güne kadar itfaiyeden yardım istenmedi.

2
Mahalle halkını korkutan yangınlar, 3 ay önce Şıh Maksut Mahallesi'nde Taş ailesinin evinde başladı. Bir gün kendiliğinden çıkan yangında halı ve bazı eşyaları yanan Taş ailesi, kendi imkanları ile söndürdü. Ancak, anlam veremedikleri yangın bir süre sonra peş peşe çıkıp, evdeki eşyalara zarar verdi. Nedensiz çıkan yangınlar, evde yaşayan Taş ailesi ile mahalle halkını endişelendirdi.
3
Yaşananların ardından halk arasında ‘Cinler ev yakıyor' söylentisi çıkarken, komşuları, çocuklarının yaşları 6 ile 14 arasında değişen Taş ailesinin fertlerini evlerine kabul etmemeye başladı.

4
3 ay içerisinde 30 kez evleri yanan 4 kişilik Taş ailesinin fertlerinin, kıyafetleri ve yatakları küle döndü. Komşularının verdiği elbiseleri giyip, eski eşyaları kullanarak hayatlarını sürdürmeye başladıklarını söyledi.
5
35 yaşındaki Belkıs Taş, “Bu yangınlar yüzünden adeta şaşkına döndük. Durduk yere yangın çıkıyor ve eşyalar gözümüzün önünde yanmaya başlıyor. Komşularımızın yardımı ile yangını söndürüyoruz. Odada soba, elektronik bir malzeme olmamasına rağmen yatak ve elbiselerimiz gözümüzün önünde tutuşarak yanıyor. Mahalle halkı da bizim gibi korkuyor ve bizi kimse evine misafir olarak bile almıyor” dedi.
6
7
8
9
10

YORUMLAR
500

Son Dakika Evdeki Esrarengiz Yangınlar - Son Dakika


Advertisement