Evden Çıkarlarsa Öldürülecekler! - Son Dakika

Evden Çıkarlarsa Öldürülecekler!

22.03.2014 21:41

1
Tanzanya'da uzuvlarının büyülü güce sahip olduğu inancı yüzünden kurban edilme tehlikesi yaşayan 70 kişilik albino ailesi, kendilerine güvenli bir alan inşa etti.

2
Albino dışındakiler ve kamp çalışanları dışında kimsenin giremediği merkezde hayatlarını sürdüren kabilenin en büyük korkusu çocuklarının dışarı çıkması.
3
AP'nin haberine göre yeni açılan merkez albinoları bu saldırılardan koruyabilir. Peki ya Albino nedir? Niçin olur?

4
Ciltte renklenmeyi sağlayan melanin pigmenti yokluğundan aşırı beyaz doğan, uzuvlarının büyülü güce sahip olduğu yanlış inanışı nedeniyle cinayete kurban giden albinolar sonunda saklanmak yerine birleşmeyi seçti.
5
Albinoluk, özellikle insanlarda melanin pigmentinin yokluğuna bağlı olarak renksizleşme olarak biliniyor. Bu durum çoğunlukla tirosinaz denen bir enzimin eksikliğinden kaynaklanıyor.
6
Albino canlılarda deri genellikle çok açık renkli, saç-tüy-kıl gibi keratin yapılar beyaz renktedir, gözler de kırmızı.
7
Geçtiğimiz zamanlarda da Brezilya'da yaşayan Afrika kökenli bir ailenin çocukları son zamanlarda bilim adamlarının ilgi odağı oldu. Çünkü aynı anne babadan dünyaya gelen 5 kardeşten 3'ü albino.
8
Üç kardeşin saçları, tenleri, kirpikleri bembeyaz. Diğer ikisi ise siyahi.
9
Pernambuco Federal Üniversitesi'nin profesörlerinden Valdir Balbino, ailenin genetik yapısını incelemeye aldı.
10
Genetik kurallarına göre, Afrikalı-Brezilyalı olan ve koyu tenli insanlar olan çocukarın anne babalarının dünyaya üç albino çocuk getirmeleri, çok ender rastlanır, hatta şimdiye kadar görülmemiş bir durum.
11
Dünyada çok ender rastlanan bir şekilde "beyaz" çocukları dünyaya getiren anne Fernandes, yolda yürürken herkesin kendilerine baktığını ve çocukları olduğuna inanmadıklarını anlatıyor.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

YORUMLAR
500

Son Dakika Evden Çıkarlarsa Öldürülecekler! - Son Dakika


Advertisement