Son Dakika Haberleri: Evin Dekorasyonu İçin 10 Altın Tavsiye

Evin Dekorasyonu İçin 10 Altın Tavsiye

7 yıl önce

1
Kullandığınız seramik karolar, evin etkileyiciliği açısından büyük önem taşıyor. Bakalım evimizdeki karoları değiştirerek nasıl bir etkiye sahip olabiliriz...
2
Aydınlık, ferahlık ve ışıltı gibi temaların peşindeyseniz, açık tonlu karolara yönelin. Beji temel alan renk şemanız doğallığı vurgulayacaksa kahve toprak tonları; romantik dokunuşlar arıyorsanız pembe, lila ve mavi tonlarını renk şemanıza ekleyin.
3
Tavan yüksekliğiniz yeterli değilse, duvarın orta hizasında bordür kullanmayın. Dikdörtgen karoları boyuna kullanarak yükseklik duygusunu vurgulayın.

4
Tavan yüksekliğiniz yeterli değilse, duvarın orta hizasında bordür kullanmayın. Dikdörtgen karoları boyuna kullanarak yükseklik duygusunu vurgulayın.

5
Vurgulamak istediğiniz duvarı mekânın geneli ile uyumlu ama görsel olarak farklılaşan karolarla kaplatarak dikkatleri bu zeminin üstüne çekebilirsiniz.

6
Banyo ve mutfaklarda, fon ve dolaplar arasında tezatlık temasına yönelerek her iki tarafın da daha net ve güçlü bir biçimde algılanabilmesini sağlayabilirsiniz.

7
Zemin karoları da tıpkı duvarlarda olduğu gibi natürel, seramik veya porselen olmak üzere çalışılır. Yaşam alanlarınızda, özellikle zeminden ısıtma sistemi uygulanmışsa, ahşap görünümlü karolar kullanarak parke sıcaklığını yaşatabilirsiniz.

8
Metalik etkili yüzeylere sahip karolar kullanarak modern ambiyanslar oluşturabilirsiniz.

9
Aynı malzemenin farklı boyutlarda oluşturulmuş karo serileri ile kendi özgün düzenlemeniz için de hareketli yüzeyler oluşturabilirsiniz.

10
Üç boyutlu yüzeyleri olan karoları bir araya getirdiğinizde yakalayacağınız vurgu çok güçlü olacaktır. Bu tarz yüzeyleri kendileriyle gerek renk, gerekse doku anlamında kontrast oluşturacak objelerin gerisinde kullanın.

11
Karoları alışılageldik formatlarının dışında, örneğin bir yatak başı olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Yatak ve komodinlerinizin gerisinde kalan duvarı cesur renk ve dokuya sahip karolarla, şık bir pano misali dekore edin.Haber Yayın Tarihi: 10.12.2012 03:35 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Son görüntüsüyle korkutmuştu! 15 kilo veren İzel, göğüs dekoltesiyle büyüledi! Taraftarların çirkin tezahüratına maruz kalan İtalyan spiker, galaya dekoltesiyle damga vurdu! Bütün kadınların bilmesi gereken 6 savunma tekniği! Sosyal medya fenomeninin başı çıplak pozlarıyla dertte! Yaşlı adamları kandırmak için kullanıyorlar Öldü sandılar! 6,5 saat kalbi duran kadın hayata döndü