Evini Tadilat Ederken Gizemli Kasa Buldu - Son Dakika

Evini Tadilat Ederken Gizemli Kasa Buldu

31.08.2015 10:19

1
Mutfaklarını tadilat ettirmeye başladıklarında bu kasayı bulan çiftin yaşadıkları herkesi şaşırttı...

2
Buldukları bir şifre ile kasayı açmayı başaran çift bu anları kare kare fotoğrafladı...

3
Ve işte o kasanın içinden çıkanlar...

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
AMERİKALI ADAM EVİNİN İÇİNDE GİZEMLİ KASA BULDU/ Amerika'nın Tennessee eyaletinde yaşayan, Reddit sosyal paylaşım sitesi kullanıcısı Evilenglish, büyükbabasının temizlerken heyecan verici bir keşfe imza attı. Büyükbabası ve ninesi ona Define Adası hikayesini okuduğundan beri Evilenglish'in gençlik hayali, başı boş takılmakmış. Ama aradan geçen yıllardan sonra Evilenglish büyük anne ve büyük babasının evini temizleyip altını üstüne getirirken öyle bir şey keşfediyor ki…

18
Her şey bu kapalı kapıyla başlıyor… Kapı açılıyor, hikaye başlıyor.

19
Evilenglish'in büyük dedesi 1997 yılında vefat ettikten sonra eve hiç kimse uğramaz.

20
Odanın kapısını açıldıktan sonra dolabın önünde bulunan halıyı gören Evilenglish, halının eskimiş halini göz önünde bulundurarak atmaya karar verir. Bu kararı ilginç bir sonuç verir: Halının altında bir ambar bulur.

21
Fakat daha sonra ambar girişi olduğu tahmin edilen şeyin aslında bir çelik kasa olduğu anlaşılır.

22
Önce her insan evladı gibi kasayı açmayı dener fakat elbette ki açamaz. Profesyonel bir çilingir çağırmaya karar verir.

23
Çilingir ‘şipşak' işini halleder ve kasayı açmayı başarır.

24
Kasanın içinde ıslak tuğla yığını gibi görünen bir şeyler vardır. Anlam veremez, yolculuğa devam eder.

25
Sonradan anlaşılıyor ki birkaç sene önceki boru sızıntısı nedeniyle kasadaki her şey ıslanmış…

26
Evilenglish, kasadaki tüm malzemeleri temizledikten sonra şöyle bir görüntü oluşur:

27
Kutuların içinden, değerli olabilitesi yüksek eski para ve hisse senetleri çıkmıştır. Farklı çeşit paralar, gümüşten yapılma gibi durmaktadır.

28
Kasadan çıkan diğer malzemeler: Gümüş külçeler…

29
Eski, paslı alet kutusu…

30
31
32
33
34
EVİNİN ÇATISINDA SEKİZ ÇUVAL PARA BULDU/ Amerika'nın Utah'a bağlı Bountiful kasabasında satın aldığı yeni evinin çatısını temizleyen Josh Ferrin isimli adam 8 çuval içinde tam 40 bin dolar para buldu.

35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
BU TÜNELLER GÖRENLERİ HAYRETE DÜŞÜRÜYOR/ Polisin düzenlediği bir operasyonla yakalanan El Chapo yani Bücür lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman'ın evlerinde yapılan araştırmalar polise bile şaşkına düşürdü.

47
El Chapo'nun tünellere giden kapıları banyo küvetlerinin altına yerleştirdiği ortaya çıktı.

48
7 eve bağlanan kanallar tespit edildi. Gizlendiği tüneller sayesinde baskınlardan kurtulan Meksikalı uyuşturucu kralının yakalanmadan birkaç gün önce de polisin elinden yeraltında oluşturduğu bu kanalları kullanarak kurtulduğu ifade edildi.

49
Guzman, 2001 yılında cezaevinden bir çamaşır kamyonuna saklanarak kaçmıştı.

50
Güvenlik güçleri, 13 yıldır onu arıyordu. Guzman'ın en yakın ortağı Ismael ‘El Mayo' Zamba da, kasım ayında ABD‘ye girmeye çalışırken Arizona eyaletinde tutuklanmıştı.

51
Güvenlik güçleri, 13 yıldır onu arıyordu. Guzman'ın en yakın ortağı Ismael ‘El Mayo' Zamba da, kasım ayında ABD‘ye girmeye çalışırken Arizona eyaletinde tutuklanmıştı.

52
Guzman'ın kurduğu uyuşturucu karteli, Kuzey Amerika'dan Avrupa'ya, oradan Avustralya kıtasına kadar uzanıyor.

53
Arizona'da yakalanan uyuşturucu baronu El Chapo'nun polislerin elinden yeraltına yaptığı tüneller sayesinde kurtulduğu tespit edildi.

54
55
ABD ile Meksika sınırı arasında, uyuşturucu kartelleri tarafından kullanılan `süper tünel` görenleri hayrete düşürüyor.

56
Yerin 10 metre altından zigzaklar çizerek ilerleyen tünelin ortaya çıkarılmasının ardından 3 kişi gözaltına alındı. ABD`li yetkililer, bunun, bugüne kadar ortaya çıkarılan "en gelişmiş tünel" olduğunu söyledi.

57
Meksika`nın Tijuana sınır bölgesinden başlayarak, San Diego şehrindeki bir deponun içinde biten tünelde uyuşturucu nakliyatının hızlı ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için elektronik raylı bir sistem kurulduğu, tünelin içinin ışıklandırma ve havalandırma sistemlerinin bulunduğu belirtildi.

58
Bu arada operasyonda 100 ton esrar ve 100 kilogram kokain ele geçirildiği ifade edildi. Yetkililer, 2006 yılından bu yana, San Diego`ya uzanan toplam sekiz tünel bulduklarını belirtti.

59
Bu arada operasyonda 100 ton esrar ve 100 kilogram kokain ele geçirildiği ifade edildi. Yetkililer, 2006 yılından bu yana, San Diego`ya uzanan toplam sekiz tünel bulduklarını belirtti.

60
Almanya'nın başkenti Berlin'de hafta başı bir banka soygunu gerçekleştirildi. Polis, bankanın kasasına doğrudan kazınan tüneli, gazetecilere gösterdi.

61
Almanya'nın başkenti Berlin'de bir bankanın kasasına doğrudan tünel kazan hırsızlar kasayı boşaltıp kaçmıştı. Alman polisi gazetecilerin tüneli görüntülemesine ilk kez izin verdi.

62
Hırsızların aylarca kazdığı tünelin bir ucu başkent Berlin'in Stiglitz mahallesindeki bir garaja, diğer ucu bir bankanın kasasına çıkıyor.

63
45 metre uzunluğunda ve neredeyse bir insan boyundaki tünelin son derece profesyonelce kazıldığını belirten Alman polisi, tünelin kolonlarla desteklendiğini belirtti. Hırsızları yakalamak için polisin elinde sadece bu robot resim bulunuyor.

64
Delillerin kaybolmaması için basın mensupları tünele sokulmadı.

65
Alman polisi, ""Tünelden parmakizi ve DNA toplamayı sürdürüyoruz. Hırsızların tünelde önemli izler bırakmış oldukları kanaatindeyiz" dedi.

66
Alman polisi, bankadan ne miktarda para çalındığı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

67
68
69
70
71
SIRRI ÇÖZÜLEMEYEN GİZEMLİ TÜNEL/ Polis gizemli tünellerin sırrını çözmek için yardım istiyor. Kanada'nın Toronto kenti polis departmanı büyük bir spor kompleksi yakınlarında keşfettikleri tünelin kim tarafından, hangi amaçla ve nasıl açıldığını henüz bulabilmiş değil./

72
Çaresiz kalan yetkililer tünel hakkında herhangi bir bilgisi olanları polise bilgi vermeye davet etti.

73
Tünel York City Üniversitesi ve Rexall Spor Merkezi arasında vahşi yaşam korucusu tarafından tesadüfen keşfedildi.

74
Polis Şefi Mark Saunders tünelin 1.8 metre yüksekliğinde, 1 metre genişliğinde ve neredeyse 10 metre uzunluğunda olduğunu açıkladı.

75
76
77
Tünelin duvarları ahşapla ve değişik malzemelerle desteklenmiş, ışıklandırılmış ve bir jeneratör ile enerji ihtiyacı karşılanmış.

78
Yetkililer kazma işlemi ve toprağın dikkat çekmeden dışarıya taşınmasının en az 1 haftalık bir sürede yapılabileceğini açıkladı.

79
TERÖR SALDIRISI HAZIRLIĞI MIYDI?/Tünelin Temmuz ayında Pan American Oyunları'na ev sahipliği yapacak olan Rexall Spor Merkezi'ne olan yakınlığı da "acaba bir terör saldırısı hazırlığı mıydı?” sorusunu akıllara getirdi.

80
El Kaide'nin Doğu Afrika kolu olan El Şebab geçtiğimiz haftasonu yayınladığı bir video ile Kanada, ABD ve İngiltere'deki alışveriş merkezlerine saldıracağı yönünde tehditler ileri sürmüştü.

81
Grup daha önce Afrika dışında bir bölgeye saldırmamıştı.

82
Ancak "yalnız kurt” denilen teröristlerin ne zaman nerede ve nasıl saldırılar düzenleyecekleri bilinmediği için, emniyet yetkilileri hiç bir tehdidi göz ardı etmeyeceklerini açıkladı.

83
SPOR ORGANİZASYONLARI DAHA ÖNCE DE HEDEF OLMUŞTU/ Dohokhar Tsarnaev isimli terörist 2013 Nisan ayında Boston Maratonu'na yaptığı saldırı sonucunda 3 kişinin hayatını kaybetmesine ve 250 kişinin yaralanmasına neden olmuştu.

84
2010 Temmuz ayında Dünya Kupası'nı izlemek için toplanan Ugandalılara El Şebab tarafından yapılan intihar saldırısında ise 74 kişi hayatını kaybetmiş, en az 70 kişi de yaralanmıştı.

85
Polis tünelleri hafife almadıklarını ve olabilecek en kötü senaryoya göre önlemlerini alacaklarını bildirdi.

86
87
88
89
90
91
92

Son Dakika Evini Tadilat Ederken Gizemli Kasa Buldu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement