Evinin çatısında buldu! Ne olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor - Son Dakika

Evinin çatısında buldu! Ne olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor

05.10.2019 09:36

Sinop'un Türkeli ilçesinde, bir evin çatısında ev sahibi tarafından fark edilen yuvanın ne olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor.

1
Türkeli ilçesine bağlı Düzler köyünde bir evin çatısında ev sahibi tarafından fark edilen yaban arılarının yaptığı 43 santimetre boyundaki devasa yuva, görenleri hayrete düşürüyor.
2
İlçeye bağlı Düzler Köyü Merkez Camisi İmam Hatibi Ahmet Er yaptığı açıklamada, yaklaşık bir ay önce çatıdan malzeme aldığı sırada yaban arılarının yuvasını fark ettiğini söyledi.

3
Er, yaptığı açıklamada, "Çatıya çıktığımda bir baktım ki yumurta büyüklüğünde arı yuvası gördüm. 10 gün sonra çıktığımda da çift yumruğum kadar oldu. Artık ilerleyen zamanda takip etmeye başladım, her gün çıkıyorum, her gün çıktığımda büyüdü ve devasa büyüklükte bir yuva haline geldi." dedi.
4
"Çok tehlikeli bir arı"
Çok tehlikeli bir arı
Açıklamasının devamında Er, "Toplam bir ay bu yuvanın mazisi. Tabii, zaman zaman arılar ışığı gördüğü zaman eve de geliyor. Evde mecburen alıp atıyoruz arıları ama tabii ki tehlikeli bir şey, bu normal bir arı değil yaban arısı, diğer adıyla eşek arısı. Allah korusun çok tehlikeli bir arı." diye konuştu.

5
"Eve gelenlere zarar verir diye korkuyoruz"
Eve gelenlere zarar verir diye korkuyoruz
Er, "Zaman zaman arılar dışarı çıkıyorlar. Dışarı çıktıklarında da eve giriyorlar. Eve girdiklerinde de haliyle torunlarım geliyor eve. Torunlarım korkuyorlar, misafirlerim geliyor, misafirlerim korkuyor. Dışarıya kovuyoruz, ışık yandığı zaman tekrar geliyorlar. Allah korusun arılar birini sokar diye tedirgin oluyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR (12)
  • tc: ilk gördügünde yumurta kadar oldugunda atmaliydin, artik torunlarini sokarsa komalik ederler Alimallah Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • adsız: çatı katını kiraya vermişsin daha ne istiyorsun bu çatını devirde teras yapan kiracı gürdünmü sevinmelisin dostum Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Evinin çatısında buldu! Ne olduğunu duyan kulaklarına inanamıyor - Son Dakika


Advertisement