Son Dakika Haberleri: Evlenip Sosyeteye Girdiler

Evlenip Sosyeteye Girdiler

9 yıl önce

1
Çoğu orta halli ailelerden geliyordu. Ama sonra aşık oldukları adamlar sayesinde kaderleri değişti... Bazıları cemiyet hayatının tanınmış simalarından biri haline geldi bazıları da benzerine ancak masallarda rastlanacak şekilde gerçek bir prenses oldu... İşte evlilik yoluyla sosyeteye girenler.
2
Yugoslav asıllı Ivana Smiljkovic Türkiye'ye geldi.
3
Güzelliği ve düzgün fiziği ile ‘ithal manken' kadrosundan podyumlarda fırtına gibi esmeye başladı.
4
2004'de müteahhit Yurdal Sert ile evlendi. Bu evlilik sayesinde seksi manken kısa yoldan sosyete girdi. İvana Sert, son dönemde davetlerin aranılan siması haline geldi.
5
Aslıhan Koruyan, 1991 yılında katıldığı yarışmada Türkiye ikinci güzeli seçildi.Aslında podyumda ya da ekranlarda iyi bir kariyer yapabilecek özelliklere sahipti.
6
Duru bir güzelliğe sahip olan Koruyan, Sabancı ailesinin üyelerinden Demir Sabancı'ya aşık oldu.
7
Kariyerini bir yana bırakıp aşkının peşinden gitti. Şimdi mutlu bir evlilik sürdürüyor.
8
Maide Erçelebi, 1992 yılında güzellik yarışmasında dereceye girerek podyum dünyasına attı. Türkiye'de podyumların ilk mankeni olan Erçelebi kısa sürede modacıların gözdesi haline geldi.
9
Bir süre sonra Kurttepeli ailesinin veliahtlarından Emre Kurttepeli ile tanıştı. Sevgililer, 1997 yılında hayatlarını birleştirme kararı alarak, evlendi.

10
Bu evlilik ile birlikte podyumlara veda eden Maide Hanım, İstanbul cemiyet hayatının, daha doğrusu sosyetenin içine girmiş oldu.
11
Şebnem Dereli ya da o zamanki adıyla Şebnem Dinçgör, 1987'de bir şampuan üreticisi tarafından keşfedildi. Ardından bir güzellik yarışmasında ikincilik tacını giydi.
12
Mankenlik, oyunculuk ve sunuculuk yapan Dinçgör'ün hayatı, iş adamı Mehmet Dereli ile tanışmasından sonra değişti.
13
Mehmet Bey'den hamile kalan Dinçgör, uzatmalı aşkıyla yedi yıl sonra 2003'te Las Vegas'ta evlendi.
14
Katıldığı güzellik yarışmasında dereceye girememesine rağmen bir ajans tarafından fark edilip mankenliğe başlayan Özlem Yıldız, Mehmet Ali Erbil'in sunduğu ‘Çarkıfelek' programının hostesliği ve ünlü şovmen ile yaşadığı aşk sayesinde şöhret oldu.
15
Fotomodellik ve çeşitli televizyon programlarında yaptığı sunuculuk ile ününü perçinleyen Yıldız, 2005 yılının mart ayında armatör Sinan Serter ile evlenerek sosyeteye girdi.
16
Evliliğin ardından iş hayatına son veren Yıldız, Demir adını verdiği bir erkek bebek sahibi oldu. Özlem Hanım artık ara sıra sadece eşiyle birlikte katıldığı sosyetik davetlerde karşımıza çıkıyor.
17
Bir zamanlar podyumların en çılgın mankeniydi Toktay. Özel hayatını bile kameraların, objektiflerin önünde yaşardı. Ama bir gün hayatının aşkı, işadamı Ali Rıza Özderici ile tanıştı ve yaşam onun için başka bir dönemece girdi.
18
İlk sürpriz Toktay'ın evlenmesi oldu. Sonra da ilk bebeğini dünyaya getirdi.
19
Türkiye'de iş dünyasının önde gelen ailelerinden birine gelin giden Toktay, iki çocuğu ve eşiyle sakin bir yaşam sürdürüyor.
20
1995 yılında özel bir televizyon kanalının düzenlediği güzellik yarışmasında ikinci seçilen Ebru Şallı, bir müddet şarkıcı Ozan Orhon ile evli kalıp boşanmıştı.
21
Mesleğinin zirvesinde, podyumların ve TV kanallarının aranılan ismiyken Yeni Karamürsel Mağazaları'nın veliahtlarından Harun Tan'la tanıştı. Bir dönem flört ettikten sonra

22


23 Ağustos 2002'de Tan ile evlendi. Ebru Şallı bu evlilik sayesinde İstanbul cemiyet hayatına da girmiş oldu ama diğer meslektaşlarının aksine mesleğini bırakmadı.

23
1970'li yıllarda podyum dünyasının gözdelerinden biriydi Figen Erman. Mesleğinin zirvesindeyken Güzel Sanatlar Reklam Ajansı'nın kurucularından Ünver Oral ile tanıştı.
24
Oral ile evlenince podyumu bıraktı.
25
Sosyeteye giren Figen Hanım, bir süre sonra eşinden boşandı. Ama buna rağmen cemiyet hayatındaki yerini hep korudu.
26
Nedret Kızılçalı ya da şimdi herkesin tanıdığı adıyla Nedret Taciroğlu da tacını giydikten sonra sosyeteye gelin gidenlerden.

1976 yılında henüz 17 yaşındayken Tokyo'da düzenlenen yarışmada Türkiye'yi temsil etti.
27
O yarışmada dünyanın en güzel dördüncü kızı seçildi. Ondan sonra da podyumların en gözde mankenlerinden biri haline geldi.

Ancak bu alandaki kariyeri fazla sürmedi.

28
Yıldız Arhan, 1970'lı yılların Türkiye güzellerinden. Tacını taktıktan sonra ilk olarak şarkıcı Hayko ile evlendi.
29
Daha sonra da Ajda Pekkan'la yaşadığı aşkla adını herkese duyuran işadamı Ahmet Mativan ile dünyaevine girdi.

30
31
1976 yılında Türkiye güzeli olan Manolya Onur, bu tarihten sonra podyuma adım atmıştı. 1980'li yılların başında da o dönemin en zengin iş adamlarından, tekstilci, ‘milli çapkın' namlı Süha Özgermi ile evlenerek İstanbul sosyetesine katıldı.
32
Süha Bey o dönem Manolya Hanım'ı İngiltere ve Fransa'daki Lady'lik okullarına gönderdi.
33
Bu evliliğin bitmesinden sonra Manolya Onur 1990'da dünyanın en zenginleri arasında yer alan Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Şah ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten Nilüfer adında bir de kızı var. Bereket Şah'dan da boşanan ve geçtiğimiz yıl yüklü bir tazminata hak kazanan Manolya Hanım, sosyetenin sevilen isimlerinden.
34
Aslında iyi bir ailenin iyi eğitimli kızı Ceyla Gölcüklü..
35
Bankada çalıştığı sırada Azeri asıllı işadamı Sheri Shahnavaz ile tanıştı. Güzelliğiyle işadamının başını döndürdü. Çift evlendi...
36
O andan sonra da Ceyla Shahnavaz sosyetenin en gözde simalarından biri haline geldi.. Çiftin evliliği bitti ama Gölcüklü hala cemiyet hayatının öne çıkan isimlerinden.

Haber Yayın Tarihi : 13.10.2010 11:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fenerbahçe Maçına Damga Vuran Kızıl Güzel Bakın Kim Çıktı! Doğal Güzelliğin Simgesi: Koltuk Altı Kılları Turistler Akın Ediyor! Neyden Yapıldığını Duyan Şoke Oluyor Pizzacıda Bulaşıkçıydı, Milyoner Oldu! Şimdi Paraya Para Demiyor Çalışanlar Dikkat! İşte Yıllık İzinler Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey