Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyuyor! Bakın sebebi ne - Son Dakika

Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyuyor! Bakın sebebi ne

19.04.2021 17:27

Doğu Asya'nın binlerce yıllık kültüre sahip olan ada ülkesi Japonya'da evlilerin uyuma şekli biraz farklı. Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyumayı tercih ediyor. Peki ama neden? İşte cevabı.

1
Japon çiftlerin ayrı yatmaya karar verme sebeplerinden ilki de bu. Eşlerini eve geç geldikleri ya da sabah erkenden işe gitmek zorunda oldukları için rahatsız etmek istemiyorlar.
2
Çünkü bu durum çiftlerden birinin kaliteli bir uyku uyuyamaması ile sonuçlanabilir ve bu da her iki taraf için rahatsız verici bir durum.

3
Bu sebeple geceyi farklı odalarda geçirmeyi tercih edebiliyorlar. Bu da onların rahatsız edilmeden sağlıklı bir uyku uyumalarını sağlıyor.
4
Bir başka sebep ise, belli yaştaki çocukların anneleri ile yatmalarının doğru olduğunu düşünüyorlar.

5
Bilim insanları, anne ile uyumanın, çocukların daha iyi özgüven kazanmasına, daha hızlı bağımsız olmasına ve okulda başarılı olmasına katkı sağladığını savunuyor.
6
Bu durumda da Japon babaların tercihi ayrı bir odada uyumak oluyor. Çoğu evlilikte ayrı uyumaya başlamak bir sorun olarak görülse de Japonlar bunu kabul etmiyor.
7
Japonlar rahatsız edilmeye katlanamadıklarını ve kaliteli bir uykunun kendileri için çok önemli olduğunu savunuyor. Bir diğer sebep ise Japonların yüz yıllardır futon adını verdikleri tek kişilik yer yataklarında yatmaya alışık olmaları.
8
Öyle ki günümüzde de pek çok Japon hala bu yatakları tercih ediyor. Bu da evli çiftlerin ayrı yataklarında yatmalarını normal kılıyor. Oldukça küçük evlerde yaşamalarına rağmen ayrı yataklarda yatma kültüründen vazgeçmiyorlar.
9
10
11

Son Dakika Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyuyor! Bakın sebebi ne - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • Evet benim: Her milletin kültürü farklı işte. Bize göre bayağı abes bir durum. Bir de japonlar işkolik ve her şeyi derinlemesine düşünüyorlar. Bu da yaşam şekillerini etkiliyor. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Mehmet Kaya: Genç çiftlerin ayrı yataklarda yatmaları birbirlerini olan ilgiyi azalmasına neden olabilir.Evli çiftler bir bedende iki baştır. Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Model Kanika Batra, erkek arkadaşlarını aldattığını ve pişman olmadığını itiraf etti Dekoltesi ayrı beline taktığı kemeri ayrı olay! Tiktoker kırmızı halıda pek cesurdu Hem güzel hem de yetenekli! 2021 Kainat Güzeli Meksikalı yazılım mühendisi Andrea Meza oldu David Beckham'dan Ümit Davala'ya! Çılgın saç stilleriyle futbol dünyasında fırtına gibi esen futbolcular Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı
Advertisement