Evsiz Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti - Son Dakika

Evsiz Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti

22.04.2016 11:06

1

Brezilya'da sokakta yaşayan adamın, kendisine yardım eden genç kadına verdiği şiiri sosyal medyada paylaşması sayesinde 35 yıldır görüşmediği kardeşine kavuştu.

2

Brezilya'da kendisi için uygun gördüğü bir köşede günlerini geçiren adam, sokakta tanıştığı Shalla Monteiro isimli kadına, şiir yazmayı çok sevdiğini söyleyip şiirlerinden birini hediye etti. Genç kadın, adamın yeteneğinden ve sokakta yaşamasından çok etkilendiği için, onun şiirlerini yayınlamak ve varlığından daha fazla kişiyi haberdar etmek amacıyla bir Facebook sayfası açtı.

3

Kısa sürede 100 binden fazla kişinin beğendiği bu sayfada Sobrinho'nun şiirleri ve kısa hikayeleri yayınlandı. Hikayeleri ve kendisi giderek bilinilirlik kazanan Sobrinho'nun başına hiç beklemediği bir şey geldi; insanlar yaşadığı yerde durup ona selam vermeye, onunla sohbet etmeye başladılar.

4

Daha da şaşırtıcı olan ise Facebook sayfasını beğenenlerden biri, onun seneler önce izini kaybettiği öz abisi olduğu ortaya çıktı.

5
Abisi, onun varlığından haberdar olur olmaz, sayfanın kurucusu Shalla Monteiro ile iletişime geçti. Sobrinho'ya onun yanına taşınmasını ve birlikte yaşamalarını teklif etti. Teklifi kabul eden Sobrinho uzun süreden sonra kavuştuğu ailesiyle birlikte sıcak bir evde yaşamaya başladı. Bu arada Sobrinho hayatı boyunca en çok istediği şeye, şiirlerinin bir kitap haline getirilmesi hayaline de yaklaşımış oldu.

6

Sobrinho'nun varlığından abisinin haberdar olmasını sağlayan genç kadın da unutulmadı. İkili hala arada sırada görüşüyor ve arkadaşlar.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Bir diğer ilginç hikayede ise Honolulu sokaklarında evsizleri çeken Diana gözlerine inanamadı çünkü projesi kapsamında fotoğrafını çektiği evsizlerden biri yıllardır kendisinden haber alınamayan babasıydı.

21
Annesi ve babasının ayrılmasının ardından akrabalarının yanına taşınan ve ilerleyen yıllarda babasından haber alamayan Diana Kim, yıllar sonra sokaklarda evsizlerin fotoğraflarını çekmeye başladı.

22

Çocukluk yıllarından aklında kalan hatıraların yardımıyla senelerdir görmediği babasını tanıyan Diana'yı babası tanıyamadı.

23

Şizofreni hastalığının pençesinde olan babasından vazgeçmeyen Diana, yıllarca talihsiz adama, ilaç, yiyecek ve giysi götürdü.

24

Kızına "Herkesi kurtarmaya çalışma. Sadece kendin ve ailen için endişelen!" öğüdünde bulunan ve kızının tüm çabalarına rağmen herhangi bir gelişme göstermeyen adam, genç kadının ısrarının neticesinde hayatını kontrol altına almayı ve şizofreninin etkilerinin minimuma indirilmesi için tedavi olmayı kabul etti.

25

Hayatını yeniden yoluna koyan ve iş bulan adamın şimdilerde tek bir hedefi var; yeterli parayı biriktirip, Güney Kore'de kızını ve onun ailesini ziyaret etmek.

26
27
28
29

Son Dakika Evsiz Adamın Hayatı 35 Yıl Sonra Değişti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez