Eyvah Saçlarım Kupkuru! - Son Dakika

Eyvah Saçlarım Kupkuru!

6 yıl önce

Donuk olan kuru saçların görünümü yıkandıktan sonra bile değişmez. Bunun yanında kuru saçlarda da kepek görülür.

1
Boya, fön, yanlış şampuan seçimi saçlarınızı gittikçe daha kuru bir hale getirir. Evde kendinizin uygulayabileceği ve hazırlayabileceği yöntemlere bir gözatın.
2
Şampuanınıza dikkat edin: Saçınızı çok sık şampuanlamak, kuru saçın en yaygın nedenlerinden biridir. Şampuanlar saçınızı nemli tutan doğal yağları soyan sert temizleme ajanları içeriyor. Kuru saçlar için ideal olan şampuanların pH değerinin 4,5 ile 6,7 arasında olması gerekiyor.


3
Saç Tedavilerinizin Zamanını İyi Ayarlayın: Saçınıza permayı salı günü yaptırdıysanız, boyasını perşembe günü yaptırın ve saç kıvırma aletini ise cumartesi günü kullanın.

4
Sirkeyi Deneyin: Kuru saçlarınızı sirkeyle canlandırmanın birkaç yolu var. Sirke iyi bir nemlendiricidir ve temizliği ve parlaklığı artırır. Saçlarınızı duruladığınız suya sadece 1 yemek kaşığı sirke ekleyin. Banyonuzda bunun için küçük bir pet şişede sirke bulundurun, yolculuğa çıktığınızda yanınızdan ayırmayın. Ayrıca sirkeyi kepeklerinizin kaybolması için de kullanabilirsiniz. Saçınızı şampuanlamadan önce haftada birkaç kez sirkeyle masaj yapın
5
Saçınıza Nazik Davranın: Kuru saç en narin saç tipidir. Bu nedenle saçınıza özen göstermelisiniz. Köpürtürken nazik davranın. Saçınızı hiçbir şekilde ani ve hızlıca çekmeyin. Tırnaklarınızla ovalamayın, bu şekilde yaparsanız saçınızı değil saç derinizi de tahriş edersiniz. Saçınızı parmak uçlarınızla ovalayarak köpürtün, yine parmak uçlarınızla saç derinizi ovalamak yağ bezlerini faaliyete geçirecektir.


6
Mutfak Dolabınıza Bir Gözatın: Ceviz ve fındık gibi kabuklu yemişler ve çekirdeklerin saçınıza faydası vardır. Bu gıdalarda bulunan gerekli yağ asitleri saçınıza parlaklık olarak döner. İyice olgunlaşmış bir muzla avokadoyu birlikte ezin, saçınıza yayın ve 1 saat kadar bekleyin. Sonra ılık suyla durulayın.
7
Saç Bakım Kremi Kullanın: Kuru saçların neme ihtiyacı var. Alkol içermeyen nemlendiricileri tercih edin. Çünkü alkol saçı daha fazla kurutur.

8
Sıcak Bakım Yağı Kullanın: Saç bakım profesyonelleri, kuru ve yıpranmış saçları onarmak için sıcak yağ tedavisini öneriyor.

9
Sıcaktan Uzak Durun: Kuru saçlı olanlar saç maşası ve fön makinesi kullanıp kullanamayacaklarını her zaman merak ederler. Saç kıvırma aletleri kuru saçlar için en kötü olanıdır. Yapay bir kurutma kullanmak zorundaysanız, en düşük ısıdaki fön makinesini tercih edin.
10
Parlaklık İçin Yumurta Kullanın: Saçınızı temizlemek ve süper bir parlaklık vermek için ılık suyun içine yumurta kırın ve saçınıza sürerek köpürtün. Ilık suyla iyice durulayın. Fazla yıpranmış saçlara parlaklık kazandırmak için ise bu tedaviyi uygulayın: 3 yumurtayı, 2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 1 çay kaşığı sirkeyi karıştırın. Bunu uzun saçlarınıza uygulayın ve plastik bir boneyle kapatın ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Sonra her zamanki gibi şampuanlayın.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bilim insanları ineklerin kendi aralarında konuştuklarını ileri sürdü Hülya Avşar, eski eşi Kaya Çilingiroğlu'ndan makas aldı! Alman kurduyla fotoğraf çekilmek isteyen genç kız, bu pozdan 1 dakika sonra felaketi yaşadı! 20 yaşındaki eşcinsel kıza sokak ortasında saldırı! Kanlar içinde kaldı Hayatından şüphe edilen 63 yaşındaki adamın cesedi evindeki çöp yığınının içinden çıktı!

Son Dakika Haberleri