Son Dakika Haberleri: Facebook'ta Bunları Biliyor Musunuz?

Facebook'ta Bunları Biliyor Musunuz?

6 yıl önce

Günde saatlerce internet başındayken en sık kontrol ettiğimiz sosyal medya hesaplarımızın başında Facebook geliyor.

1
Günde saatlerce internet başındayken en sık kontrol ettiğimiz sosyal medya hesaplarımızın başında Facebook geliyor. Peki facebook kullanmayı ne kadar biliyorsunuz?

Beğendiğiniz sayfaları kaçırmayın

Facebook'da bir sayfayı beğendiğiniz zaman sayfanın tüm paylaşımları haber kaynağınızda yer almaz. Sayfaya ait popüler veya Facebook'un algoritması doğrultusunda uygun olan paylaşımlar haber kaynağınıza düşer. Siz hiçbir paylaşımı kaçırmak istemiyorsanız yapmanız gereken ilgili sayfaya girip sağ köşeden sayfayı ilgi alanlarınıza eklemek.


Kaynak :

2
Facebook'ta aradığınız kişiler kayıtlı kalır

Siz Facebook'da X arkadaşınızı veya X kişiyi aradığınızda tüm bu aramalar hesabınızda kayıt ediliyor. Eskiden yapmış olduğunuz aramaları görmek için sağ üst köşeden "Hareketler Dökümü" kısmına girin. Daha sonra sol menüden "Ara" kısmını seçtiğinizde aradığınız kişileri görebilirsiniz. İsterseniz bu sayfadan görülmesini istemediğiniz aramaları kaldırabilirsiniz.

3
Paylaşımını görmek istemediğiniz arkadaşlarınız mı var?

Sürekli paylaşım yaparak haber kaynağınızı dolduran arkadaşlarınızdan sıkıldıysanız ve arkadaşını da silmek istemiyorsanız yapmanız gereken sadece paylaşımları kapamak. Bunun için ilgili paylaşımın sağ üst köşesine tıklayarak "Takibi Bırak" kısmını seçmek.

4
Hesabınıza yapılan girişleri kontrol edin

Hesabınıza başkalarının girdiğini denetlemek için yapmanız gereken sağ üst köşeden "Ayarlar" kısmına girmek. Buradan "Güvenlik Ayarları" bölümünden giriş bildirimlerini açık yaparsanız başka bir cihazdan giriş yapıldığında hem bildirim hem de e-posta yoluyla size bildirim gelir.

5
Etiketlenmek istemiyor musunuz?

Bazen arkadaşlarınız sizi istemediğiniz fotoğraf veya videolarda etiketleyebilir. Bunun önüne geçmek için yapmanız gereken sağ üst köşeden "Ayarlar" kısmına girmek. Buradan "Zaman Tüneli ve Etiketlenme" kısmından etiketlenme onayını açık bırakmak.

6
Tüm şikayetlerinizin durumunu kontrol edin

Sağ üst köşeden "Ayarlar" kısmına girip "Destek Panosu" kısmından yaptığınız tüm şikayetlerin durumunu görebilirsiniz.

7
Profiliniz nasıl görünüyor?

Başkaları sizi Facebook'da arattığında profilinizin nasıl göründüğünü görmek için yapmanız gereken profilinize girmek. Sonrasında sağ tarafta yer alan "Ayarlar" düğmesine tıklamak ve "Başkasının Gözünden Gör" demek. Böylelikle profilinizin herkese nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz. İsterseniz belirli bir arkadaşınızın adını da seçerek ona nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz.

8
Arkadaşlarınız her şeyinizi görsün istemiyor musunuz?

Birisi arkadaşınız olmak için sizi ekledi, siz de kabul ettiniz; ama bu kişinin her şeyinizi görmesini istemiyorsunuz. Yapmanız gereken o kişinin profiline girmek. Profil kısmında gözüken "Arkadaşlar" kısmına girmek ve "Başka listeye ekle" demek ve oradan "Kısıtlılar" kısmını seçmek.

9
Gelen oyun isteklerini kaldırın

Canınızı sıkan oyun isteklerini kolayca kapatabilirsiniz. Bildirim geldiğinde yapmanız gereken "x" işaretine tıklayarak "Kapat" demek. Bir daha o oyuna ait bildirimleri almazsanız.

10
Facebook hesabınızın yedeğini alın

Hesabınıza ait tüm paylaşımların, arkadaş listenizin, fotoğraflarınızın yani her şeyinizin yedeğini alabilirsiniz. Yapmanız gereken sağ üst köşeden "Ayarlar" kısmına girmek ve "Genel Hesap Ayarları" bölümünde en altta yer alan "Kopyasını İndir" demek.Haber Yayın Tarihi: 25.05.2014 02:20 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!