Facebook'ta Bunu Sakın Yapmayın - Son Dakika

Facebook'ta Bunu Sakın Yapmayın

16.11.2011 14:44

1
Ne yazıkki dünyanın en büyük sosyal ağında eğer güvenlik ayarlarınız zayıf ise ne kadar çok insanın sizi izleyebileceğini unutmak çok kolay. Bunları aklınızda tutarak Facebook'ta gösterilmemesi gereken şeyler listemize bakın.
2
Bir ilişki yaşıyorsanız: Facebook boşanma avukatları tarafından oldukça verimli bir yer haline geldi. ABD'de yapılan bir araştırma üst düzey boşanma avukatlarının kanıtların %81'ini sosyal ağlar sayesinde bulduğunu gösteriyor.
3
Geveze durum güncellemelerinden ve suçlayıcı olabilecek fotoğraflardan kaçının.
4
5000 Arkadaşınız olduğunu: Bazı insanlar Twitter'da takipçi arar gibi Facebook'ta arkadaş arıyorlar. Ne yazıkki en fazla 150 arkadaşla başa çıkabiliriz.
5
Markette tanıştığınız kişinin durumunu beğenirken en yakın arkadaşınızı unutabilirsiniz. Unutmayın çok fazla arkadaş popüler olduğunuzu değil zayıf kalite kontrolünü gösterir.
6
İşinizden nefret ettiğinizi: İşinizden, patronunuzdan ya da müşterilerinizden nefret ettiğinizi Facebook'ta sakın paylaşmayın. Eğer çabucak kovulmak istemiyorsanız güvenlik ayarlarınızı yükseltin.
7
Ayrıca çenesi düşük patronunuzu tanıma ihtimali olan kişiler için arkadaş listenizi kontrol etmek de yarar var.
8
Kaçaksanız: Her suçlu filmlerde gördüğünüz kadar zeki değildir. İngiltere'de 28 yaşındaki Craig Lynch adındaki hırsızlıktan mahkum edildikten sonra açık hapishaneden kaçtı.
9
Yasalardan kaçabildiği için böbürlenen Lynch Facebook'taki durum güncellemeleriyle polis ile alay etti. Şaşırtıcı bir şekilde 4 ay boyunca tutuklanmamayı başardı.
10
Hasta numarası yapıyorsanız: Çoğu zaman canımız bir şeyi yapmak istemediğinde bugün kendimi iyi hissetmiyorum deriz.
11
Kendinizi yalancı çıkarmamak için Facebook güncellemelerinize dikkat edin.
12
Parti verdiğinizde: Facebook arkadaşlarınızla organize olmanız için en iyi yer ama evde vereceğiniz özel partiden bahsetmek?
13
Tabii halıyı kirleten, aile yadigarlarınıza zarar veren yüzlerce davetliyi istemiyorsanız. Facebook'taki davetsiz misafir hikayeleri anlatılmaya başladıkça insanların akıllandığını düşünüyoruz.

14
Tatil için uzaklaştığınızda: Tatile mi çıkıyorsunuz? Bunu hakediniz. Kabusunuz olmaması için " İki haftalığına Fransa" gibi cümleler paylaşmayın. Bunu kıskandığımız için söylemiyoruz.
15
Adresinizi Facebook'ta paylaşmıyor bile olsanız artık internette bulmak o kadar güç değil. Hırsızlara davetiye çıkarmayın.
16
Farmville'de çok iyi olduğunuzu: Çiftçiler içn biraz gerçeklik lütfen! Hayali ağırınızda altın bir yumurta bulmanızla ya da çok iyi büyüyen ekinlerinizle ilgilenmiyoruz.
17
Eğer değerli vaktinizi Farmville ve benzer oyunlarda harcayacaksanız, lütfen otomatik durum güncellemelerini kapayın.
18
Aptalca yaptığınız şeyleri: Pratik şakalar iyidir ama unutmayınki herkes bunları sizin kadar komik bulmayabilir. Siz eğlenirken başkaları sizin için endişelenebilir, durumu ciddiye alabilir.
19
Kimseyi gücendirmek, sinirlendirmek istemiyorsanız. Böyle şakalar paylaşmayın.

YORUMLAR
500

Son Dakika Facebook'ta Bunu Sakın Yapmayın - Son Dakika


Advertisement