Facebook'ta Gerçek Adınızı Kullanmıyorsanız Dikkat - Son Dakika

Facebook'ta Gerçek Adınızı Kullanmıyorsanız Dikkat

20.12.2014 11:52

Facebook kullanıcıları bugünlerde oldukça dertli..

1
Facebook kullanıcıları bugünlerde oldukça dertli..

Kaynak :

2
Nedeni ise Facebook'un soyadını veya orijinal adını kullanmadığını saptadığı kullanıcıların hesaplarını herhangi bir uyarı vermeden engellemesi.
3
Bu durumda Facebook hesabınıza girmek istediğinizde karşınıza İngilizce olarak şu yazı çıkıyor:
4
"Facebook hesabınızdaki ismin gerçek adınız olmadığı anlaşılıyor. Arkadaşlarının kiminle iletişim kurduğunu anlaması için herkese gerçek hayattaki isimleri kullanmasını öneriyoruz."
5
Bu yazı altında ise kimlik, sürücü belgesi veya pasaportunuzun fotoğrafını çekip yüklemeniz talep ediliyor ve Facebook ekibinin "kimliğinizin doğruluğuna inandıktan sonra" hesabınızı geri vereceği açıklanıyor.
6
İşlerini veya yurtdışıyla ilişkilerini Facebook üzerinden yürüten ve gerçek adını kullandığı halde örneğin soyadını kullanmak istemeyen kullanıcılar, hesaplarının engellenmesiyle birlikte oldukça zor durumda bırakılıyor. Üstelik "Facebook Ekibi" gibi "genel" bir birimin kimlik gibi önemli bir belgeyi istemesi kişilik ve gizlilik haklarına aykırı bir tutum olarak görülüyor.
7
Facebook, kimlik bilgilerinizin güvende olduğunu açıklıyor olsa da şirketin bu düşüncesiz ve sert tutumuna karşı alternatif bir çözüm bulması kullanıcıların talepleri arasında.
8
Üstelik engellenen kullanıcı, kimliğinin fotoğrafını çekip yollasa bile uzun bir süre geri dönüş alamayabiliyor.
9
Bu da önemli iletişim kanallarına Facebook hesabı üzerinden ulaşan kişileri oldukça zor durumda bırakıyor.
10

Son Dakika Facebook'ta Gerçek Adınızı Kullanmıyorsanız Dikkat - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ülkesinden kaçmak için uçağın iniş takımına gizlenen adamın korkunç sonu! Yetkililer dondu kaldı Kısa şortlu pozunu paylaşan güzel oyuncu bacağına yapılan yorumu görünce çileden çıktı Bu ülkede evli çiftler ayrı yataklarda uyuyor! Bakın sebebi ne Neslihan Atagül'den "Yayılacaksa aşk yayılsın" pozu Gösteriş meraklısı Şeyma iş başında! Milyarder sevgilisi uçak kapattı, o da paylaştı