Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor! - Son Dakika

Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor!

22.01.2018 12:23

Böbrekler sağlıklı yaşamamız için oldukça önemli bir organdır. Böbrekleriniz, kanınızdaki atık maddeleri süzmek için bütün gün çalışan organlarınızdır. Bu nedenlerden dolayı böbrek sağlığımıza dikkat etmemiz gerekir. Peki, gün içerisinde farkında olmadan yapmış olduğumuz bir takım davranışların böbrek sağlığımızı bitirdiğini biliyor muydunuz?

1
Günde 8 bardak su için
Günde 8 bardak su için
Bir yetişkinin günde 8 bardak su içmesi gerekir. Su vücudun detoksu açısından oldukça önemlidir. Su böbreklerinizle bir araya geldiğinde kanınızdaki toksinleri atar.

2
Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmeyin
Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmeyin
Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmemeye özen gösterin. Günde yarım yemek kaşığından fazla tuz tüketmek böbreklerinizde ve kalp sağlığınızda oluşabilecek hastalıkları tetikler.

3
İdrar tutmak
İdrar tutmak
İdrarınızı tutmamaya özen gösterin. İdrar tutmayı alışkanlık haline getirmek, idrar yollarınıza zarar verir ve böbreklerinizi olumsuz etkiler.

4
Ağrı kesici ilaçlar
Ağrı kesici ilaçlar
Ağrı kesicilerin içerdiği kimyasal maddeler o an sıkıntınızı azaltsa da ilerleyen zamanlarda, böbrek ve karaciğer problemlerine neden olabiliyor.
5
Kırmızı et tüketmek
Kırmızı et tüketmek
Haftada en fazla 2 porsiyon et tüketin. Kırmızı ette purin miktarı fazladır bu da vücudunuzda ürik aside dönüşür. Bu madde dokularınızda zamanla birikerek, böbrek taşı ve gut gibi hastalıkları tetikler.

YORUMLAR
500

Son Dakika Fazla Tüketmeyin! Farkında Olmadan Böbrekleri Bitiriyor! - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş