FARUK DURUKAN Resimleri

Faruk Durukan Resimleri

  • 15 Aralık 2017 12:35 Zeytin Çekirdeklerindeki Büyük Sır Zeytin Çekirdeklerindeki Büyük Sır İçerisinde yer alan hücre yenileyici etken maddeler sayesinde zeytin çekirdeklerinin yeni bir sırrı çözülmeye başlandı. Yaprağından zeytinine kadar birçok alanda fayda sağlayan zeytin ağacındaki mucize günümüzde bilimi şaşırtmaya devam ediyor. Peki zeytin çekirdeğini yutmak faydalı, mı faydasız mı? Gelin birlikte cevabını öğrenelim...
  • 22 Nisan 2015 10:20 Kazdağları'nın 'Bitki Hazinesi' Bu Müzede Kazdağları'nın 'Bitki Hazinesi' Bu Müzede Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde yaşayan işadamı Faruk Durukan tarafından açılan kurutulmuş bitki müzesi, beş yıllık çalışma sonucu toplanan birçok şifalı bitkiye ev sahipliği yapıyor.
  • 15 Ocak 2015 18:14 Türk Kaşif Faruk Durukan'ın İddası Açıklaması Türk Kaşif Faruk Durukan'ın İddası Açıklaması Bilimsel çalışmalarıyla dünya bilimini defalarca şaşırtan Türk bilim insanı ve kaşif Faruk Durukan, İslam dünyasının bilim alanında her zaman en önde olduğunu, Siyonistlerin ise İslam karşıtlığı bahanesiyle Türk bilimini karalamaya çalıştığını iddia etti.
  • 02 Ocak 2014 10:35 ODTÜ'den Yılın Buluşu Ödülünü Aldı ODTÜ'den Yılın Buluşu Ödülünü Aldı Hayatını, insanlığa faydalı olabilecek buluşlara adayan dünyaca ünlü Türk Kaşif Faruk Durukan, bor elementiyle ilgili çalışmasından dolayı Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) ‘Yılın En İyi Buluşu Ödülü’ne layık görüldü.
  • 11 Eylül 2013 16:21 İlkokul Mezunu Mucit, Bor Madenini Saflaştırmayı Başardı İlkokul Mezunu Mucit, Bor Madenini Saflaştırmayı Başardı Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde 10 yıl önce kurduğu şirket ile Ar-Ge çalışmalarına öncelik verip farklı buluşlarıyla literatüre defalarca adını yazdıran ilkokul mezunu 54 yaşındaki Faruk Durukan, bu kez de bor madeninin saflaştırılmasıyla elde...