Son Dakika Haberleri: Fatoş Sezer

Fatoş Sezer

8 yıl önce

1
Yeşilçam'dan Bir Yıldız Daha Kaydı!

Türk sinemasının karakter Oyuncularından Fatoş Sezer hayatını kaybetti
2
Türk sinemasının karakter Oyuncularından Fatoş Sezer, İstanbul'un Kurtuluş semtindeki evinde sabaha karşı yaşamını yitirdi.
3
Geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında hayata gözlerini yuman tiyatro ve sinema Oyuncusu Sezer, bir süre önce de kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmüştü.
4
Ölüme uykudayken yakalanan Sezer, öğle namazından sonra Şişli Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı Mezarlığı'na defnedilecek.
5
Habertürk'ün haberine göre; 1988 yılında Antalya Film Festivali'nde, Halit Refiğ'in "Kurtar Beni" adlı filmiyle "en iyi yardımcı kadın Oyuncu" Fatoş Sezer, 1980 yılında mankenliğe başlamış, Bilsak Tiyatro Okulu'nu bitirdikten sonra 1988-1996 yılları arasında Fransa'da tiyatro yapmıştı.

6
1984'de ilk kez sinemada kamera karşısına geçen Sezer, yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın yaptığı 'Hayallerim, Aşkım ve Sen', 'Ah Belinda', 'Asiye Nasıl Kurtulur?' filmleri, Halit Refiğ'in yönetmenliğini yaptığı 'Kurtar Beni' ve 'Hanım' adlı filmleri ve 40'a yakın filmde rol aldı.
7
Çeşitli reklam filmlerinde de rol alan Sezer, 'Sıla' adlı dizide, 'Sevdalı Bulut', 'Nereye Payıdar', 'Simyacı' ile çeşitli tiyatro Oyunlarında sahne aldı. Sezer, son olarak 'Rugby Türkiye' ve 'Auto Türkiye' isimli dergilerin sanat yönetmenliğini yürütüyordu.


Haber Yayın Tarihi : 02.06.2011 11:13 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Öldü Diye Morga Kaldırılmıştı, Ağabeyi Sayesinde 33 Yıldır Yaşıyor En Son Market Alışverişinde Görülmüştü, 17 Gün Sonra Ormanda Bulundu! 6 Yıl Önce Vefat Eden Babasının Balmumu Heykeliyle Yaşıyor! Köpeği Timsah Tarafından Parçalandıktan Sonra Canına Kıydı! Eğlencenin Dozu Kaçtı Fena Dağıttılar! İşte Bank Holiday Kutlamasından Skandal Kareler